MAJSTORSKA POBEDA ZVEZDE Sjajan uvod omladinaca, pukla „štikla“!

Velika pobeda crveno-belih omladinaca (FOTO: FK Crvena zvezda)

U četvrtom kolu omladinske Lige šampiona, Crvena zvezda je u Beogradu savladala Totenhem sa 2:0, golovima u drugom poluvremenu.

Golove za crveno-bele postigli su Radulović i Piplica.

Ovom pobedom Zvezda se probila na drugo mesto grupe B sa sedam bodova, nakon remija s Bajernom, odnosno trijumfa nad Olimpijakosom.

Prvi su Bavarci s deset, a iza srpskog tima su Totenhem s četiri i Olimpijakos sa svega jednim bodom.

Izabranici Slavoljuba Đorđevića su po teškim vremenskim uslovima dočekali goste iz Londona.

Slavoljub Đorđević i njegov stručni štab izuzetno su pripremili utakmicu protiv Totenhema (FOTO: FK Crvena zvezda)

Za utakmicu protiv Totenhema, trener Zvezde prekomandovao je Marka Ćopića i Vladimira Miletića iz kadetske selekcije crveno-belih.

Prvu veliku priliku imao je Burmaz u 13. minutu meča, kada je nakon dodavanja Babića koji je sjajno prošao po levoj strani, šutirao iz prve sa ivice kaznenog prostora, ali je lopta završila pored stative.

Vrlo ofanzivno u meč su ušli crveno-beli omladinci, pa je malo falilo da Pantović već u narednom minutu stigne sjajnu loptu koju mu je uputio Novaković i izađe pred golmana, ali De Bi je bio za nijansu brži.

Daleko od svog gola je ispucao loptu Katić u 18. minutu, Radulović je sjajno istrčao po levom boku i uspeo da zahvati udarac koji je zaustavio De Bi.

Nizali su se napadi crveno-belih kao na traci. Prošao je Babić po levoj strani u 28. minutu, potom odigrao povratni pas za Burmaza koji ne uspeva najspertnije da zahvati loptu i da sa nekoliko metara pošalje loptu u mrežu gostiju.

Fenomenalnu priliku imao je Pantović u 38. minutu kada ga je Novaković lucidnim pasom spojio s golom. Međutim, udarac sa desne strane iskosa  najboljeg strelca Zvezde završava tik pored stative.

Imali su inicijativu Zvezdini omladinci tokom čitavog prvog poluvremena, dok su gosti povremeno pretili iz prekida.

Radulović je „načeo“ Totenhem (FOTO: FK Crvena zvezda)

U drugi deo igre ušlo se nešto u mirnije u odnosu na završnicu prvih 45 minuta. Udarac sa distance oprobao je vezista Totenhema Vajt u 60. minutu, ali njegov šut završio je pored gola.

Na drugoj strani Burmaz je iskoristio nesmotrenost Volkota i oduzeo mu loptu na njegovoj polovini, ali nije imao snage da sam završi akciju.

Do prednosti je Zvezda došla u 69. minutu.

Fenomenalno je Babić glavom spustio loptu za Radulovića, koji je sjajno istrčao po levoj strani i precizno šutirao u dalji ugao, u „malu mrežu“.

Bila je to velika radost za našeg predstavnika, čija se inicijativa konačno isplatila.

Pokušavali su gosti da uzvrate preko Beneta i Robsona, ali golman Katić je bio na visini zadatka.

Nakon što je srpski tim došao do prednosti, počelo je da se igra mnogo oštrije na sredini terena, a istakao se i Katić u 90. minutu.

Sjajnom paradom zaustavio je udarac Beneta, da bi Piplica ubrzo nakon toga, odmah po ulasku u igru, postavio konačan rezultat.

Iskoristio je fenomenalnu asistenciju petom Babića, udvostručio prednost i „overio“ drugu pobedu Zvezde u LŠ.

Ukratko – fenomenalna igra, disciplinovana, agresivna, s kontrolom na sredini terena i jak ritam svih 90 minuta.

Pohvale za trenera Đorđevića i stručni štab crveno-belih na taktički sjajno pripremljenoj utakmici – gotovo na seniorskom nivou.

U narednom kolu, omladinci Bajerna su protivnici crveno-belih.

Seniorski timovi Zvezde i Totenhema na teren će u 21 čas.

SPORT FOKUS Andrej Pavlović: Football Manager mi je promenio život, hvala FK Bežanija i Luki Joviću