PETICA ŠALKEA Paderborn razljutio „rudare“, katastrofa Hofenhajma

Žurka fudbalera Šalkea u Paderburnu, uz vatromet golova (FOTO: Schalke 04)

Četvrto kolo Bundeslige zaokružili su Šalke ubedljivom pobedom u Paderbornu od 5:1, odnosno Frajburg trijumfom nad Hofenhajmom (3:0).

Novajlija u Bundesligi poveo je protiv „rudara“, a onda se tim iz Gelzenkirhena razljutio i napunio mu mrežu do vrha.

Koli je sjajnim golom glavom savladao Nibela koji je ponikao baš u Paderbornu, a sad je čuvar mreže Šalkea.

Posle nekoliko promašenih šansi gostiju, Salif Sane doneo je zasluženo izjednačenje, a domaći su promašili veliku šansu baš pred poluvreme.

U drugom delu viđen je poker Šalkea, koji je otvorio Suat Serdar već u 50. minutu s distance, da bi nastavile mlade zvezde.

Amin Harit je postigao dva gola, a tinejdžer Ahmed Kutudžu ušao je kao rezerva, te postigao gol, uz asistenciju.

Domaći su igrali dobro, stvarali šanse, a rezultat je na kraju možda i previsok, ali prosto to im se dešava od početka nove sezone.

Frajburg je veliki deo posla odradilo u prvom poluvremenu, kad je postigao dva gola preko Gintera i Haberera.

Trener domaćeg tima Alfred Šreder je pokušao da promeni situaciju na terenu uvođenjem Rupa i Lokadije na samom početku drugog poluvremena.

Hofenhajm je krenuo svim silama u napad, ali je ubrzo doživeo potpuni potop, kad je Nils Petersen u 59. minutu utakmice povisio na 3:0.

Bio je to i konačan rezultat u Zinshajmu, a Frajburg se ovom pobedom probio na deobu drugog mesta s Dortmundom.

(FOTO: Flashscore)