SJAJAN DEBI SRPSKOG GOLMANA Rajković sačuvao mrežu od Radonjića

(FOTO: Stade de Reims)

Liga 1 počela je ovog vikenda, a u sezoni pred nama pratićemo nastupe nekoliko Srba u Francuskoj, među kojima je novajlija Predrag Rajković.

Upravo je bivši čuvar mreže Makabija i Crvene zvezde debitovao u elitnom francuskom takmičenju i to protiv Marseja zemljaka Nemanje Radonjića.

Golman naše reprezentacije sačuvao je mrežu u pobedi Remsa na slavnom „Velodromu“ od 2:0.

Na drugoj strani, Radonjić je bio u startnoj postavi, ali čim je Rems poveo u 58. minutu golom Dije, trener Marseja Andre Viljaš-Boaš ga je izmenio.

Međutim, ni ulazak Sara nije pomogao Marseju, pošto ga je dokrajčio Suk golom u 90. minutu.

Lion je u petak u prvoj utakmici šampionata na gostovanju savladao Monako, dok su trijumfe još ostvarili Sent Etjen, Ren, Nica i Anže.

U porazu Monpeljea od Rena (1:0), igrali su naši Mihailo Ristić i Petar Škuletić.

Nekadašnji igrač Crvene zvezde odigrao je svih 90 minuta, dok je bivši špic crno-belih ušao pred kraj utakmice.

U nedelju su na programu još tri susreta, kojima će biti zaključena prva runda nove sezone.