SPEKTAKULARAN DERBI U KNEŽEVINI Monako vodio 2:0, Marsej slavio 4:3!

Veliki preokret Marseja u Kneževini (FOTO: Olympique Marseille)

Monako je i definitivno u velikim problemima, novi poraz nakon vođstva, ovaj put je od „kneževa“ bio bolji Marsej sa 4:3.

U pravom spektaklu Monako je poražen od ekipe Andre-Viljaš Boaša, iako je vodio 2:0.

Poveli su domaći u 17. minutu, penal je skrivio Kamara, igrao je rukom u svom kaznenom prostoru.

S „kreča“ precizan je bio Ben Jeder.

Devet minuta kasnije, sjajan pas Slimanija ka Jederu, njegov pokušaj uspeo je da odbrani golman gostiju, ali mu se lopta odbija u noge i – 2:0!

Ipak, za samo tri minuta, „kneževi“ su, što bi naš narod rekao, prosuli mleko.

Centaršut Žermena u 38. minutu u gol je pretvorio Benedeto, koji je nedugo zatim pogodio i prečku, a u nastavku akcije dodavanje Strotmana iskoristio je Žermen – 2:2!

Nakon petnaestak minuta igre u nastavku Marsej je stigao do potpunog preokreta, kada je Paje s ivice kaznenog prostora sjajno plasirao loptu u mrežu domaćina.

Amavi je pronašao Benedeta u kaznenom prostoru svega pet minuta kasnije, a Argentinac je povećao na 4:2.

Nisu se predali domaći fudbaleri, a igrao se 75. minut kad je rezervista Keita Balde prosto pocepao mrežu nakon centaršuta Bakajoka, za 3:4.

Dva minuta kasnije, prvo Bolde, a zatim i Slimani propustili su priliku da izjednače.

Usledio je veliki pritisak domaćina, ali promene rezultata do kraja susreta nije bilo.

Nemanja Radonjić ušao je u gostujućem timu u prvom minutu sudijske nadoknade.

Marsej je sada četvrti na tabeli, dok je Monako pretposlednji nakon pet odigranih kola u francuskoj Ligi 1.

(FOTO: Flashscore)