SRBI U LIGAMA PETICE Grujić za „orlove“, defanzivci asistenti u Italiji

Marko Grujić slavi gol, koji ipak nije bio dovoljan za bod Herte (Photo by Christian Kaspar-Bartke/Bongarts/Getty Images)

Marko Grujić postaje najjača karika u Herti, Kolarov briljira… Gotov je vikend u Evropi, a evo kako su igrali naši reprezentativci.

Meridian vam predstavlja učinak svih fudbalera Srbije u pet najboljih liga u Evropi.

PREMIJER LIGA

Luka Milivojević – Kapiten Kristal Palasa odigrao je ceo meč u debaklu svog tima protiv Totenhema (4:0). Dobio je i žuti karton.

Nemanja MatićPrvi start u sezoni za Matića. Srpski reprezentativac je odigrao 67. minuta u pobedi Junajteda nad Lesterom od 1:0. Nadamo se da će se izboriti za mesto u prvih 11 i u budućnosti.

Prvi start Matića i pobeda Junajteda (Photo: Shaun Botterill/Getty Images)

PRIMERA

Luka Jović – Jović je zbog lakše povrede propustio duel Srbije i Luksemburga, a verovatno je to i razlog zbog kog ga Zidan nije uvrstio u startnu postavu. Ušao je sa klupe u 83. minutu u pobedi Reala nad Levanteom 3:2.

Nemanja Maksimović – I on je vukao povredu, zbog koje se nije ni našao u sastavu Srbije pre dva vikenda. Međutim, dovoljno se oporavio da odigra 86. minuta na gostovanju Hetafea Betisu. Meč je završen 1:1.

Filip Manojlović – Manojlović je i dalje na listi povređenih igrača Hetafea.

Darko Brašanac – Brašanac nije bio u protokolu za meč njegove Osasune protiv Valjadolida koji je završen 1:1.

Marko Dmitrović – Nije se proslavio čuvar mreže Srbije u utakmici njegovog Eibara protiv Espanjola. Tim iz Barselone je pobedio 2:1, a Dmitrović nije imao nijednu odbranu.

Nemanja Gudelj – Gudelj i dalje traži šansu u Sevilji. Još nijendom nije bio starter, a u pobedi nad Alavesom od 1:0 ušao je u igru u 67. minutu i dobio žuti karton.

Aleksandar Sedlar – Ponovo nije bio u protokolu Majorke.

Ivan Šaponjić – Ni Šaponjić nije bio u 18 za utakmicu Atletika sa Sosijedadom.

TADIĆ NASTAVIO DA REŠETA Gol koji je postigao ne viđa se često!

SERIJA A

Nikola Milenković – Milenković je ponovo pokazao zašto je jedan od najboljih mladih štopera u Evropi.

U remiju njegove Fiorentine sa Juventusom (0:0), sačuvao je jednog od najboljih fudbalera sveta, Kristijana Ronalda.

Dušan Vlahović – Nije ulazio u igru u meču na „Artemio Frankiju“.

Aleksa Terzić – Kao i Vlahović, i Terzić je sa klupe odgledao ceo meč Fiorentine i Juventusa.

Nikola MaksimovićNedavno je potpisao novi ugovor sa viceprvakom Italije, a sada je odigrao i ceo meč. Maksimović je sačuvao mrežu u pobedi nad Sampdoriom od 2:0, a u sedmom minutu je dobio žuti karton.

Aleksandar Kolarov – Kapiten Srbije je nastavio sa sjajnim napdačkim učinkom u dresu Rome. U pobedi protiv Sasuola 4:2 asistirao je Džeku za drugi gol sjajnim centaršutem. Još nekoliko puta se ubacivao po levoj strani. Odigrao je svih 90 minuta.

Kolarov je ponovo imao veliki uticaj na napad Rome (Photo: Paolo Bruno/Getty Images)

Ivan Radovanović – Radovanović je ponovo bio sjajan na sredini terena u utakmici Đenove i Atalante. Njegov tim je poražen golom Zapate u poslednjem minutu, a on je odigrao 70. minuta. Imao je dobru priliku da se upiše u strelce, ali je njegov šut u 19. minutu završio pored leve stative.

Sergej Milinković-Savić – Nije Sergej bio na nivou nekih prethodnih utakmica u dresu Lacija. Posle preokreta su Rimljani poraženi od SPAL-a, a naš reprezentativac je odigrao 68. minuta.

Nenad Tomović – Tomović je prvi put u sezoni počeo meč za SPAL, i odmah imao veliki doprinos. Najpre je skrivio penal tako što je igrao rukom, da bi se iskupio asistencijom Petanji za izjednačujući gol. Dobio je žuti karton kada je napravio jedanaesterac.

Saša LukićVezista Torina će u ponedeljak od 20.45 ugostiti Leće u poslednjoj utakmici trećeg kola Serije A.

Darko Lazović – Lazović je odigrao ceo meč za Veronu u porazu od Milana 1:0.

Boris Radunović – Rezervni golman Verone i i dalje čeka svoju šansu sa klupe.

Filip Đuričić – Nije bio u protokolu Sasuola u ubedljivom porazu od Rome.

BUNDESLIGA

Marko GrujićGrujić je postigao prvi gol u sezoni za Hertu na gostovanju Majncu, ali to nije bilo dovoljno ni za bod Berlinaca. Ipak, Grujić je odigrao novu dobru partiju i postaje lider tima.

Dejan Joveljić – Nije ulazio u igru u porazu Ajntrahta od Augzburga 2:1.

Filip Kostić – Nije bio ni u protokolu tima iz Frankfurta. Očigledno je da ga Adi Hiter čuva za početak Lige Evrope, kada nemački tim igra protiv Arsenala.

Mijat Gaćinović – Isti slučaj kao i sa Kostićem, ni Mijat nije bio u 18 igrača za meč sa Augzburgom.

Matija Nastasić – Bio je na klupi Šalkea u ubedljivoj pobedi nad Paderbornom od 5:1.

Neven SubotićBivši reprezentativac Srbije je dobio crveni karton u porazu Union Berlina od Verdera 2:1.

LIGA 1

Predrag Rajković – Njegov Rems je poražen na gostovanju Nantu 1:0. Rezultat je mogao da bude i ubedljiviji da naš golman nije sjajno reagovao u bar dve situacije.

Stefan Mitrović – Mitrović je odigrao svih 90 minuta za Strazbur u porazu od PSŽ-a 1:0. Bio je fantastičan na tom duelu, ali nije mogao da spreči Nejmara da makazicama donese tri boda svom timu.

Nemanja Radonjić – Radonjić je ušao u nadoknadi vremena u utakmici Marseja i Monaka. U fenomenalnom meču Marsej je slavio 4:3.

Većinu ovih fudbalera očekuje interesantna sledeća nedelja, jer će najbolji evropski klubovi početi sezonu u Ligi šampiona i Ligi Evrope.

OBAVEZNO POGLEDAJTE Dimitrije Banjac (Đorđe Čvarkov): Linglong, Lalatović, Piksi, Bijelsa, Mućke (smeh do suza)