LUKIĆ NA VRHU SERIJE A Savršen het-trik Berardija, tu je i Kvaljarela!

Berardijev het-trik, Traoreova overa pobede (FOTO: Marco Luzzani/Getty Images)

Serija A, odnosno njeno drugo kolo, donelo je pregršt zanimljivih utakmica i ništa manje zanimljivijih ishoda širom „čizme“.

Derbi dana svakako su odigrali Lacio i Roma, a na „Olimpiku“ su u centru pažnje bili naši Aleksandar Kolarov i Sergej Milinković-Savić.

Inter je slavio na Sardiniji protiv Kaljarija sa 2:1.

Lautaro Martinez doneo je prednost „nerazurima“ sredinom prvog poluvremenu, da bi preko Žoaa Pedra domaći izjednačili početkom drugog.

Iz prilično spornog penala, Romelu Lukaku, strelac i u prošlom kolu, obezbedio je pobedu gostima, drugu u dva kola.

Poraz prošle sezone sjajne Atalante od Torina možda je iznenađenje kola, ali treba uzeti u obzir da crno-plavi nisu igrali na svom stadionu.

„Bikove“ su dočekali u Parmi, zbog radova u svom domu „Azuri di Italija“, u cilju osposobljavanja za istorijske nastupe u Ligi šampiona.

Gosti su poveli preko Kevina Bonifacija, da bi dvostruki strelac za Atalantu bio Duvan Zapata, za preokret.

Ipak, preko Alehandra Berenguera i Armanda Ica, ceo plen završio je u Torinu.

Saša Lukić zamenjen je u 78. minutu, u pobedničkom timu.

Bez poraza je posle drugog kola i Đenova, koja je kod kuće savladala Fiorentinu sa 2:1.

Poveli su domaći 2:0 preko dva Kristijana, Zapate i Kuame, da bi počasni gol s bele tačke postigao Erik Pulgar.

Nikola Milenković odigrao je celu utakmicu za „violu“, dok je Dušan Vlahović ušao u 72. minutu.

Verona je slavila na gostovanju Lećeu, s minimalnih 1:0.

Strelac odlučujućeg gola bio je Mateo Pesina, deset minuta pre kraja utakmice na „Via del Mare“ stadionu.

Ceo susret za klub iz grada Romea i Julije odigrao je naš Darko Lazović.

Sasuolo je bio ubedljiv kod kuće protiv Sampdorije sa 4:1.

Fantastični Domeniko Berardi postigao je savršeni het-trik u periodu od 29. do 43. minuta, za ubedljivih 3:0.

Ronaldo Vieira odmogao je Sampi crvenim kartonom u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Pobedu je overio Hamed Traore, da bi katastrofu gostiju ublažio Fabio Kvaljarela iz jedanaesterca.

Legendarnom napadaču to je bio 154. gol  Seriji A!

Parma se iz Udina kući vraća sa 3:1, nakon preokreta.

Domaćima je prednost doneo Kevin Lasanja u ranoj fazi utakmice, da bi pri samom kraju prvog dela poravnao Žervinjo.

Vođstvo gostiju delo je Rikarda Galjola, a Roberto Ingleze postavio je konačan rezultat 15 minuta pre kraja.