NA SEVERU 7+ Gol Đuričića kroz noge, Sasuolo pošteno namučio Inter

Đuričić vodi Sasuolo ka ubedljivom trijumfu protiv Rome (FOTO: Pier Marco Tacca/Getty Images)

Inter je ponovo na samo bod od vodećeg Juventusa, pošto je na gostovanju savladao Sasuolo u, na kraju, uzbudljivoj utakmici (4:3).

Nakon što su nam u subotu Lacio i Atalanta priredili super uzbudljiv susret, umalo da se to dogodi i na severu Italije.

Po dva gola u pobedi gostiju iz Milana postigli su Lautaro Martinez i Romelu Lukaku – po jedan iz igre i s bele tačke.

Poveo je Inter već u drugom minutu, lepim golom Martineza s ivice šesnaesterca, da bi domaći brzo poravnali.

Nakon sjajnog solo prodora po desnoj strani, Domeniko Berardi savladao je Samira Handanovića.

Odlično dodavanje Stefana de Vrija iskoristio je Lukaku za novo vođstvo „nerazura“.

Upravo Belgijanac je s bele tačke povećao i na 3:1, pred samo poluvreme.

Kada je dosuđen novi jedanaesterac za goste, koji je za 4:1 realizovao Martinez, činilo se da je ovo nova sigurna pobeda Intera.

Međutim, Filip Đuričić, koji je u 66. minutu ušao u igru, smanjio je na 4:2.

U tom 74. minutu prihvatio je loptu koju je uputio Fernando Kaputo.

Zatim se fenomenalno snašao i šutirao kroz noge Alesandra Bastonija, te prevario golmana crno-plavih.

Domaći su prišli na svega gol minusa osam minuta pre kraja, kada je Žeremi Boga maestralno promešao odbranu rivala.

Snage za totalni povratak fudbaleri Sasuola nisu imali, iako je terenska inicijativa bila blago na njihovoj strani.

Ovom pobedom, Inter se sa 21 osovojenim bodom primakao korak iza vodećeg Juventusa, dok je tim sa severa Italije ostao na svega šest.

„Nerazuri“ se sad okreću obavezama u Ligi šampiona, gde će u sredu ugostiti Borusiju iz Dortmunda.