SRBI U LIGAMA PETICE Gladijator Kolarov i baš moćni Rajković

Gladijator Kolarov slavi gol sa saigračima u rimskom derbiju (FOTO: Paolo Bruno/Getty Images)

Još jedan vikend je za nama u najjačim fudbalskim ligama. Ponovo je veliki broj naših igrača igrao za svoje klubove.

Meridian vam zato opet predstavlja učinak svih fudbalera iz Srbije u pet najboljih liga u Evropi.

PREMIJER LIGA

Luka Milivojević – Lider na terenu, pravi kapiten. Predvodio Kristal Palas do druge uzastopne pobede u Premijer ligi. Osim dobre partije koju je pružio zaradio je i žuti karton u 58. minutu.

Nemanja Matić – Konačno mu je Ole Gunar Solskjer dao šansu da zaigra. U remiju protiv Sautemptona na teren je ušao u 61. minutu. Lepo je videti Nemanju na terenu u dresu Mančester junajteda. No, ni on kao ni ostatak tima nije uspeo da kruniše terensku inicijativu i ostvari drugu pobedu u prvenstvu.

PRIMERA

Luka Jović – Sve veće poverenje dobija od strane francuskog stručnjaka Zinedina Zidana. Prvi put je igrao od početka susreta.

Zajedno se na terenu našao u napadu sa Karimom Benzemom.

Reprezentativac Srbije je bio najzaslužniji za prvi gol Madriđana. Fantastično je petom proigrao Karvahala, koji je potom dodao za Bejla, a ovom nije bilo teško da iz neposredne blizine ubaci loptu u gol.

Čeka se još samo pogodak, nadamo se da će i on brzo doći. U igri proveo do 68. minuta kada ga je zamenio Luka Modrić.

Nemanja Maksimović – Nije bio u protokolu Hetafea zbog povrede. Ujedno morao je Ljubiša Tumbaković da ga skine sa spiska reprezentacije i umesto njega je pozvao Aleksandra Kataija.

Filip Manojlović – Takođe nije bio u protokolu golman Hetafea zbog povrede.

Darko Brašanac – Prethodna dva meča je odigrao 90 minuta, ali sada je trener Osasune Jagoba Arasate odlučio da ga ostavi na klupi celu utakmicu. Nažalost nije učestvovao u velikom remiju protiv šampiona Barselone (2:2).

Marko Dmitrović – Velika šteta što njegov Eibar nije uspeo da osvoji bod protiv Atletiko Madrida. Uprkos tri primljena gola ponovo je branio sve što je mogao, zaradio i žuti karton zbog zadržavanja igre.

Nemanja Gudelj – Nije bio u protokolu Sevilje za ovu utakmicu.

Aleksandar Sedlar – Kao i Gudelja, ni njega nije u protokolu u porazu njegove Majorke od Valensije (2:0).

Ivan Šaponjić – Prvi put u tri kola Dijego Simeone ga nije uvrstio u sastav, tako da nije bio na klupi u trijumfu madridskog Atletika protiv Eibara (3:2).

NASTAVAK KVALIFIKACIJA ZA EURO2020 – SRBIJA DOČEKUJE PORTUGAL PREDVOĐEN RONALDOM

SERIJA A

Nikola Milenković – Još jedna sjajna partija mladog defanzivca Fiorentine. Ponovo je igrao na svojoj prirodnoj poziciji štopera.

Na terenu proveo ceo susret. Nikada nije dobro za defanzivca kada njegova ekipa primi dva gola, ali popularni Bleki je već odavno pokazao da je bitna karika tima iz Firence.

Dušan Vlahović – Za razliku od prvog meča kada je bio starter, sada ga je trener „ljubičastih“ Vinćenco Montela ostavio na klupi. U 72. minutu je zamenio Sotila, ali nije uspeo da se upiše u strelce.

Aleksa Terzić – Ponovo je presedeo celu utakmicu na klupi Fiorentine. Nadamo se da će ubrzo dobiti šansu da debituje na zvaničnom meču za „ljubičaste“.

Nikola Maksimović – Poraz njegovog Napolija u neverovatnom meču od Juventusa (4:3) odgledao sa klupe.

Trenutak kada je Kolarov realizovao jedanaesterac (FOTO: Marco Rosi/Getty Images)

Aleksandar Kolarov – Kao da je napadač. Već drugi gol u dva meča je postigao Kolarov.

Kapiten naše reprezentacije je nakon majstorije protiv Đenove ovoga puta bio precizan sa bele tačke u velikom rimskom derbiju protiv Lacija. Taj njegov gol nije bio dovoljan za trijumf – 1:1 na Olimpiku.

Ivan Radovanović – Još jedna odlična utakmica za Radovanovića. Vodio veliku borbu na sredini terena sa igračima Fiorentine. I ostavio sjajan utisak u dresu Đenove. Ponovo je kao i u prvom kolu na terenu proveo svih 90 minuta.

Sergej Milinković-SavićJoš jedan dobra utakmica za Sergeja. Dirigovao je igrom nebesko-plavih u derbiju Rima. Opet baš kao i u prošlom meču za Lacio dobru utakmicu nije uspeo da kruniše golom ili asistencijom. Iz igre izašao u 71. minutu kada ga je zamenio Parolo.

Sergej je odigrao dobar meč protiv Rome (FOTO: Marco Rosi/Getty Images)

Nenad Tomović – Nešto kasnije nego u prvoj utakmici dobio šansu. Ušao sa klupe u 83. minutu, kada je zamenio Igora. Želeo je trener SPAL-a da sačuva „nulu“, ali je Mihina Bolonja u sudiskoj nadoknadi uspela da dođe do pobede.

Saša Lukić – Ni asistencija u prvom kolu protiv Sasuola nije ubedila trenera Torina Valtera Macarija da ga stavi u prvu postavu. Dobio je šansu sa klupe u 78. minutu kada je zamenio Bazelija.

Darko Lazović – Dobra utakmica za Darka. Probijao po levoj strani kada god bi mu se ukazala prilika. Opet odigrao cemo meč i bio jedan od najboljih u trijumfu Verone (1:0). Posle dva kola novajlija u ligi ima četiri osvojena boda.

Boris Radunović – Ponovo je Radunović kao i u prvom kolu ostao na klupi Verone.

Filip Đuričić – Njegov Sasuolo je pragazio Sampdoriju sa 4:1. Za razliku od prve utakmice dobio je priliku da zaigra i u novoj sezoni. Ušao umesto Lokatelija u 84. minutu, ali je to bilo malo vremena da pokaže sve što zna.

BUNDESLIGA

Dejan Joveljić – Ponovo mu je ukazao poverenje Adi Hiter od starta susreta. Odigrao celo prvo poluvreme za Ajntraht. Na početku drugog ga je zamenio novajlija Bas Dost i postigao odmah gol.

Filip Kostić – Odigrao ceo meč i bio je jedan od najboljih igrača Ajntrahta u pobedi od 2:1 nad Fortunom Dizeldorf. Nema sumnje da su dobre partije Kostića bitne i zbog reprezentacije koju očekuju dueli sa Portugalom i Luksemburgom u kvalifikacijama za EP.

Mijat Gaćinović – Za razliku od prvog meča koji je propustio zbog povrede sada je dobio šansu da se nađe na terenu. Ušao je u igru u 65. minutu umesto Rodea. Videlo se da je izašao iz povrede, ali je ostavio za to vreme solidan utisak u dresu Ajntrahta.

Marko Grujić – Ponovo je odigrao ceo meč. Nezamenjiv je na poziciji zadnjeg veznog u redovima Herte. No, ni on, a ni saigrači nisu izgledali dobro protiv Šalkea u porazu od 3:0.

Matija Nastasić – Štoper Šalkea i povratnik u reprezentaciju Srbije propustio utakmicu zbog bolesti.

Neven SubotićSrušio svoju Borusiju Drotmund. Pravi komandant odbrane Union Berlina. Dokazao da i dalje može mnogo toga da pruži na velikoj sceni.

LIGA 1

Predrag Rajković – U fantastičnoj formi brani bivši golman Crvene zvezde. Na tri od četiri meča sačuvao mrežu.

Njegov Rems je srušio vicešampiona Lil, a on je sjajnu partiju krunisao odbranjenim penalom Bambi u trećem minutu nadoknade.

Stefan Mitrović – Odigrao ceo meč protiv Monaka. Primio je Strazbur dva gola. Nije Stefan baš briljirao, a zaradio je i žuti karton u 69. minutu.

Nemanja Radonjić – Brzonogi krilni napadač ovaj put je ostao na klupi Marseja koji je sa 1:0 bio bolji od Sent Etjena.

Još jedan dobar vikend za naše igrača. Sledi reprezentativna pauza. Nadamo se da će neki igrači uspeti da se odmore i imaju još bolji učinak u klubovima.

KOMANDANT TADIĆ Nova pobeda Ajaksa – nova moćna partija Srbina!

OBAVEZNO POGLEDAJTE Dimitrije Banjac (Đorđe Čvarkov): Linglong, Lalatović, Piksi, Bijelsa, Mućke (smeh do suza)