LINGLONG SUPERLIGA: TSC ne da tron, Inđiji opet preseo penal

Novajlija TSC upisao šesti trijumf u Superligi i vratio se na vrh (FOTO: Srdjan Stevanovic/Starsport)

TSC je nezaustavljiv, savladao je i Napredak u gostima sa 3:1 i u 9. kolu Linglong Superlige odneo ceo plen u Bačku Topolu.

Potpuno neverovatne partije prikazuje novajlija u elitnom srpskom društvu. TSC je došao do šestog trijumfa i uz tri remija ima 21 bod.

I jedini je neporažen uz Crvenu zvezdu i Partizan!

Gosti iz Bačke Palanke već na poluvremenu su imali 0:2 u Kruševcu zahvaljujući dvostrukom strelcu Silađiju. Nadu Napretku vratio je Ivanović u 81. minutu, ali je Grabež postavio konačnih 1:3 za pobedu TSC-a.

Novajliju u Linglong Superligi i lidera na tabeli prate Vojvodina i Čukarički koji slavi minimalac i Slobodana Tedića.

Talentovani napadač i novi fudbaler Mančester sitija zatresao je mrežu Mladosti osam minuta pre kraja za 1:0 na Banovom brdu.

TSC je ostao sam na vrhu tabele, jer je Vojvodina u večernjem terminu poražena od Voždovca sa 1:2 u Novom sadu.

Dva fantastična pogotka u režiji Stanisavljevića i Nemanje Nikolića, i to u razmaku od dva minuta bila su dovoljna da ceo plen ode „na krov“. Poraz „lala“ ublažio je u 67. iz penala Nemanja Nikolić, fudbaler Voše istog imena i prezimena kao gostujući strelac.

A strelci nisu bili previše raspoloženi… Radnik je na Banjici savladao Rad pogotkom Nemanje Tomića, dok je Spartak na svom terenu srušio Javor golom Maričića.

U prvom meču subotnjeg programa Inđija je kod kuće pala sa penala – opet. Ovaj put je Radnički slavio sa 0:1 golom Haskića sa bele tačke u 12. minutu.

Inđija baš nema sreće jer je protiv nje dosuđen četvrti jedanaesterac na poslednja tri prvenstvena meča. Prvi je bio protiv Proletera, a prethodna dva na Marakani.