Solskjer nadmudrio Klopa: Liverpul pet godina bez pobede u Mančesteru

Junajteda pet minuta delilo do poede nad Liverpulm (FOTO: Alex Livesey/Getty Images)

Najveći derbi engleskog fudbala između Mančester junajteda i Liverpula odigran na „Old Trafordu“ završen je 1:1.

Imali su „crveni đavoli“ sve u svojim rukama, samo ih je pet minuta delilo od velike pobede, ali izabranici Jirgena Klopa su uspeli da pronađu put do mreže Davida de Hee.

Bili su igrači Ole Gunara Solskjera bolji rival tokom većeg dela utakmice, nisu dozvoljavali rivalu da nametne svoj stil igre i tako upiše 18. uzastopnu pobedu.

Treba napomenuti da „crveni“ ni posle pet godina nisu uspeli da slave u Mančesteru.

Igrao se 36. minut kada je domaćin poveo. Fantastičnu kontru je istrčao Danijel Džejms i uposlio Markusa Rašforda kome nije bilo teško da sa nekih šest metara matira Alisona.

Lalana je postigao izjednačujući gol za Liverpul (FOTO: Alex Livesey/Getty Images)

Bunili su se gosti da je akciji Junajteda prethodio faul Lindelofa nad Origijem.

Konsultovao je sudija Martin Etkinson i VAR, ali promene odluke nije bilo, pa je na semaforu stajalo 1:0.

Kada su se svi na „Old Trafordu“ spremali za slavlje usledio je šok za domaće navijače. Igrao se 85. minut kada Endrju Robertson centrirao, a Adam Lalana postigao izjednačujući pogodak.

Nakon ovog kola Mančester junajted se nalazi 13. mestu sa 10 bodova, dok je Liverpul ostao na čelu tabele sa 25 bodova, šest više od Sitija.

Naredni meč „crveni đavoli“ igraju protiv Partizana u Ligi Evrope. Taj duel je na programu u četvrtak od 18.55 u Beogradu.