MANČESTER JE IPAK KLASA Partizan bez šanse na „Teatru snova“

Markus Rašford je golom i asistencijom srušio Partizan (FOTO: Alex Livesey/Getty Images)

Fudbaleri Partizana doživeli su drugi uzastopni poraz u Lige Evrope, pošto je Mančester junajted slavio u Engleskoj sa 3:0.

„Crveni đavoli“ su odigrali najbolju utakmicu ove sezone. Od prvog sudijskog zvižduka izabranici Olea Gunara Solskjera su krenuli da kidišu ka golu Vladimira Stojkovića.

Takav stil igre se isplatio domaćinu koji do prednosti došao u 22. minutu. Rašford je odlično proigrao Mejsona Grinvuda, ovaj se lepo oslobodio Uroševića i lako savladao golmana crno-belih.

Mučio se Partizan da dođe do gola Serhija Romera, koji je na ovoj utakmici bio nezaposlen, a Junajted je to znalački koristio.

Tako je publika na „Old Traforda“ imala priliku da uživa u majstoriji Antonija Marsijala. Napravio je Francuz pravi dar mar u odbrani Partizana i povećao na 2:0.

Rašford je zadavao dosta problema odbrani crno-belih (FOTO: Alex Livesey/Getty Images)

Do kraja poluvremena nije bilo promene rezultata, ali imao je Junajted još par prilika do postigne bar još jedan gol.

Očekivala se reakcije izabranika Sava Miloševića u nastavku utakmice, no Mančester je nastavio u istom ritmu. Kao da to nije bio Mančester iz većeg dela ove sezone.

Akcija kod trećeg gola domaćih bila je melem za oči. Mata je poslao odličnu dugu loptu ka Jangu, ovaj iz prve ostavio za Rašforda, a ovaj takođe iz prve tukao u same rašlje Stojkovićevog gola.

Stali su domaći na loptu nakon tog pogotka, znalački čuvali rezultat. Jedina prilika kada je Partizan ozbiljnije pripretio je bila u prvom poluvremenu kada je Suma iz daljine tukao pored gola Argentinca.

Posle ovog kola Mančester se nalazi na prvom mestu na tabeli sa 10 bodova, Partizan je treći sa četiri, dok je AZ Alkmar drugi sa osam.

Na dnu tabele nalati se Astana koja još uvek nije osvojila bod u Ligi Evrope.

Naredni duel crno-beli igraju protiv AZ Alkmara 28. novembra u Holandiji i taj meč je najvažniji za klub iz Humske kada je u pitanju borba za eliminicionu fazu Lige Evrope.

Mančester j. – Partizan 3:0 (2:0).

Stadion: „Old Traford“. Gledalaca: 63.000. Sudija: Matias Gestranijus (Finska). Strelci: Grinvud u 22, Marsijal u 33 i Rašford u 49. za Mančester.

Mančester: Romero – Van Bisaka, Megvajer, Roho, Jang – Mektominej (od 75. Lingard), Fred (od 63. Garner), Mata – Grinvud, Rašford (od 67. Pereira), Marsijal. Trener: Ole Gunar Solsker.

Partizan: Stojković – Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević – Zdjelar, Šćekić – Suma, Natho (od 60. Tošić), Asano (od 69. Stevanović) – Sadik (od 85. Ivanović).