KAPITEN MARIN: Obećano – ispunjeno! Tako je lepo promašiti penal sada

0
Zvezdin kapiten i mađioničar: Marko Marin (FOTO: FK Crvena zvezda)

Kapiten Crvene zvezde Marko Marin obećao je navijačima da će slaviti prolaz u plej-of Lige šampiona i – ispunio obećanje.

Šampion Srbije savladao je Kopenhagen u gostima posle epske penal serije i utakmice za pamćenje. Dugo će se još pričati o revanšu 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona u prestonici Danske.

Posle 90 minuta bilo je 1:1, kao i na Marakani, golova nije bilo u produžecima, pa je odigrano 11 istorijskih penal serija.

Obećali smo prošle nedelje da prolazimo i to smo ostvarili. Pokazali smo veliki karakter.

Igrali smo sa igračem manje, borili se do kraja, verovali do poslednjeg minuta. Na kraju penali, bujica emocija i plasman u sledeću rundu. Veoma smo srećni – kaže Marin i dodaje:

Obezbedili smo grupnu fazu evropskog takmičenja treću godinu zaredom. Ne bih da pričam mnogo, želimo ponovo da uđemo u Ligu šampiona.

Marin je otkrio i kome je dao kapitensku traku prilikom proslave sa oko 2.000 zvezdaša u Kopenhagenu.

Kapitenska traka je završila kod mog kuma. Imali smo fenomenalnu podršku sa tribina, sa kojih su nas bodrili i članovi familije i prijatelji.

Igrali smo za naše porodice. Šef Milojević je rekao pre utakmice: „Zaboravite sve i igrajte za žene i decu“. Pružaju nam svakodnevno podršku i ovim smo im se odužili.

JANG BOJS – CRVENA ZVEZDA, 21. AVGUST,
JOŠ DVA KORAKA DO LIGE ŠAMPIONA

Plesao je Marin na „Parkenu“ u svom stilu i asistirao Boaćiju za vodeći pogodak. Ipak, na startu penal ruleta pogodio je prečku i odmah uneo napetost.

Šteta što nije ušla, ali tako je lepo promašiti penal u ovoj situaciji kada smo prošli, haha, super osećaj. Bitno je da smo prošli.

Bilo je teško sa deset igrača, da smo ostali sa 11 rešili bismo utakmicu i u 90 minuta. Sledi duel sa Jang Bojsom, biće dosta naših navijača i na gostovanju iz Švajcarske, i iz Nemačke – rekao je Marin.