LUD MEČ U FIRENCI Došlo 7+, dva penala i gol Milenkovića

Nikola Milenković postigao gol za Fiorentinu (Photo: Gabriele Maltinti/Getty Images)

Fudbaleri Fiorentine i Napolija su odigrali fantastičan meč u 1. kolu Serije A. Ekipa iz Napulja je slavila na „Artemio Frankiju“ sa 4:3.

Drugi gol za domaćina postigao je Nikola Milenković, ali ni to nije bilo dovoljno da „ljubičasti“ izbegnu poraz. Od starta se na terenu našao i Dušan Vlahović, dok je Aleksa Terzić meč odgledao sa klupe.

Neverovatan meč je odigran u Firenci. Izabranici Vinćenca Montele su poveli preko Pulgara u 9. minutu koji je bio precizan sa bele tačke.

POČELA SERIJA A Juve doveo pojačanja za klupu, može i bez Sarija

Ipak, Napoli je do odlaska na odmor uspeo da preokrene ishod zahvaljujući Mertesu i Insinjeu.

Kada je Milenković postigao izjednačujući pogodak, posle samo četiri minuta gosti su opet poveli, a u strelce se upisao Kaljehon.

Trenutak kada je Milenković nadskočio odbranu Napolija (Photo: Gabriele Maltinti/Getty Images)

U 65. minutu na semaforu je pisalo 3:3. Posle samo četiri minuta provedena na terenu mrežu Mereta je zatresa novajlija Kevin-Prins Boateng.

Ipak, Fiorentina nije izdržala, pa je Insinje drugim golom na meču doneo pobedu svom timu.

Fantastičan početak Serije A, sjajan duel u kome je viđeno sedam golova, i još mnogo dobrih prilika. Samo neka se ovako nastavi.

SERIJA A, 1. KOLO

SUBOTA, 24. AVGUST
Parma – Juventus 0:1 (0:1)
(Kjelini 21)
Fiorentina – Napoli 3:4 (1:2)

(Oulgar 9 pen, Milenković 52, Boateng 65 – Mertens 38, Insinje 43 pen, 67, Kaljehon 56)