PORAZ KOJI NE BOLI Partizan eliminisao Malatiju, još korak do LE

Fudbaleri Partizana uspeli su da se plasiraju u plej-of rundu kvalifikacija za Ligu Evrope (FOTO: Starsport)

Fudbaleri Partizana uspeli su da se plasiraju u plej-of rundu kvalifikacija za Ligu Evrope uprkos porazu 1:0 od Malatije u revanšu.

Crno-beli nisu mnogo blistali na ovom meču. Igrali su dosta slabije nego u Beogradu, ali na kraju je bilo bitno samo da se prođe, što su izabranici Sava Miloševića uspeli da urade.

Meč nije dobro počeo za osvajača Kupa Srbije. Već u 7. minutu domaćin je stigao do prednosti.

Odličnu dugu lotpu poslao je defanzivac Malatije Akbaš. Loše je reagovao golman Partizana Stojković, koji je istrčao van kaznenog prostora, ali je do lopte pre stigao Jahović i prebacio ga udarcem glavom.

Crno-beli su poraženi u Turskoj sa 1:0 (FOTO: Starsport)

Istina nije čuvar mreže crno-belih jedini krivac, jer su loše reagovali i štoperi srpskog kluba i dozvolili Makedoncu da dođe u situaciju da se upiše u strelce.

Nije taj primljen pogodak mnogo uzdrmao klub iz Humske. Igrao je Partizan stabilno od tog momenta, nije dozvoljavao rivalu da ga ozbilnije ugrozi.

A onda pred sam kraj prvog poluvremena velika prilika za izabranike Sava Miloševića.

Sjajno je glavom šutirao Sadik nakon centaršuta Zorana Tošića iz slobodnog udarca, ali je Farnol odlično reagovao, ne jednom, nego dva puta! Malo je nedostajalo da se poravna rezultat.

Sadik je imao veliku priliku da donese izjdnačenje Partizanu (FOTO: Starsport)

Krenula je Malatija u drugom delu malo agresivnije, jer im je trebao još jedan pogodak kako bi prošli dalje.

Igrao se 59. minut kada je domaćin imao dobru šansu za 2:0. Prošao je brzonogi Bufima po desnoj strani, vratio je povratnu loptu do Šalalija, ali je Ostojić uklizao i sprečio pogodak.

Potom se i Stojković istakao odličnom intervencijom. Ostao je sam na drugoj stativi Mina i šutirao glavom, ali je golman „parnog valjka“ refleksno podigao ruku i spasao najgore.

U nadoknadi vremena je sve moglo da bude rešeno po pitanju plasmana crno-belih u narednu fazu kvalifikacija.

Asano je ostavio povratnu loptu Sadiku, ovaj je loše sa nekih 16 metara šutirao, pravo u Farnolea.

Takuma Asano se trudio, ali nije uspeo da postigne gol (FOTO: Starsport)

Nakon toga je bilo opasno i pred golom Partizana. Lopta je stigla do Fofane, ovaj je uposlio Jahovića, koji je za malo zakasnio i svi u taboru crno-belih su mogli da odahnu.

Podsetimo, Partizan će se u narednom kolu sastati sa boljim iz duela Molde – Aris. Prvi meč dobio je norveški tim sa 3:0.

Stadion: „Malatija Arena“. Gledalaca: 15.000. Sudija: Kris Kavano (Engleska). Strelac: Jahović u 7. minutu.

Malatija: Farnol – Šebake (od 10. Džagiran), Mina, Akbaš, Kaš – Šalali, Jildirim – Tore, Giljerme (od 74. Tozlu), Bifuma (od 68. Fofana) – Jahović.

Parizan: Stojković – Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević – Šćekić, Zdjelar – Tošić (od 71. Lutovac), Suma (od 82. Suma), Asano – Sadik (od 90+6. Ožegović).

OBAVEZNO POGLEDAJTE Tadija Dragićević: Raduljica će ‘pokidati’ na Svetskom! Jokić i Bogdan lideri | Meridian TV uživo