KRAJ LOŠE SERIJE Partizan sa četiri gola u mreži ispratio Spartak kući

Partizan pregazio Spartak i prekinuo seriju od tri vezana poraza (FOTO: Srdjan Stevanovic/Starsport)

Fudbaleri Partizana prekinuli su seriju od tri vezana poraza, pošto su bez većih problema savladali Spartak sa 4:0 na svom terenu.

Izveo je Savo Milošević najjači mogući sastav u ovom trenutku i to je bilo i više nego dovoljno da se trijumfuje protiv Subotičana.

Nisu se igrači Vladimira Gaćinovića striktno branili, već su pokušali da se nadigravaju sa favorizovanim rivalom.

Ipak, takva igra im nije donela ni počasni pogodak iako je bilo nekoliko solidnih prilika da se savlada Vladimir Stojković.

Pre prvog gola dve kolosalne šanse nije iskoristio Umar Sadik, a vođstvo domaćinu doneo je Bibras Natho koji je mrežu gostiju zatresao u 17. minutu nakon odbitka posle pokušaja Takume Asana.

Umar Sadik je protiv Subotičana zabeležio gol i asistenciju
(FOTO: Srdjan Stevanovic/Starsport)

Potom se Izraelac našao u ulozi asistenta, a gol je konačno uspeo da postigne Sadik. To je bio njegov šesti u Linglong Superligi.

Do odlaska na odmor Partizan je stigao do novog podotka, a Nigerijac je i za ovaj bio zaslužan, jer je dodao loptu do Sume, kome nije bilo teško da iz neposredne blizine natera Dokića da po treći put izvadi loptu iz mreže.

Konačnih 4:0 za crno-bele je postavio rezervista Đorđe Ivanović koji je u 77. minutu realizovao penal.

Posle ove pobede Partizan se nalazi na četvrtoj poziciji sa 26 bodova i zaostaje sedam za vodećom Crvenom zvezdom.