I TO SE DESILO Aspilikueta prvi put posle dve godine nije bio starter

Radost fudbalera Čelsija nakon gola Kristijana Pulišića (FOTO: Mike Hewitt/Getty Images)

Fudbaleri Čelsija nastavili su sa dobrim igrama u Premijer ligi, pošto su pobedili Kristal Palas sa 2:0 na svom terenu u 12. kolu.

Ovaj meč će ostati upamćen i po tome što se na terenu nije našao kapiten „plavac“ Cezar Aspilikueta.

Ne bi to bilo ništa čudno da ovo nije prvi put da se Španac nije starter za Čelsi u Premijer ligi posle 73 utakmice.

Njegov neverovatan niz mečeva u kojima je počinjao duele krenuo je 2. decembra 2017. godine protiv Njukasla.

Iza njega se nalazi defanzivac Bornmuta Nejtan Ake.

On je za „trešnjice“ nastupao na 65 vezanih duela. Ove subote je i 66. put starter za svoj tim, tako da postoji mogućnost da presitgne Aspilikuetu.

Sada malo o utakmici u kojoj su izabranici Frenka Lamparda dominirali i potpuno zasluženo osvojili nova tri boda i izbili na drugo mesto na tabeli.

Gosti su odolevali do 52. minuta, no tada su poklekli i na semaforu je stajalo 1:0.

Vilijan je prelepo petom uposlio Tamija Ejbrahama, kome nije bilo teško da u situaciji jedan na jedan savlada Guaitu.

Nastavio je Čelsi sa napadima. Takva igra se isplatila igračima Frenka Lamparda, koji su do novog gola stigli u 79. minutu.

U strelce se upisao Kristijan Pulišić koji je glavom potvrdio trijumf, šesti vezani u Premijer ligi.

To je američkom reprezentativcu bio peti uzastopni gol u prvenstvu i dokazao da je pravi naslednik Edena Azara.

Posle ove pobede Čelsi se nalazi na drugom mestu sa 26 bodova, pet manje Liverpula i jedan više od Sitija, ali i utakmicu više, dok je Kristal Palas deseti sa 15.