OPET 3:1 Bornmut voli ovaj rezultat, „višnje“ noće na trećem mestu

Kalum Vilson je postigao četvrti gol ove sezone (FOTO: Michael Steele/Getty Images)

Fudbaleri Bornmuta pobedili su sa 3:1 Sautempton u gostima u 6. kolu Premijer lige, te im je to donelo proboj na treće mesto na tabeli.

Imao je domaćin mnogo više šuteva, veći posed lopte, ali na kraju se broji samo rezultat, a on je bio na strani Bornmuta.

Izabranici Edija Haua su poveli u 10. minutu kada je posle kornera loptu glavom u gol Sautemptona zakucao Nejtan Ake. Pokušala je ekipa Ralfa Hasenhatla što pre da poravna ishod.

Prvi gol Bornmuta bio je delo Nejtana Akea (FOTO: Michael Steele/Getty Images)

Ipak, umesto toga usledio je još jedan šok za domaće pristalice. Sjajnu akciju odigrali su fudbaleri Bornmuta, a na kraju ju je završio golom Hari Vilson.

Drugo poluvrme nije moglo da počne bolje po „svece“. U 53. minutu su smanji rezultat jer je sa bele tačke precizan bio Vord-Praus. Očekivali su se žestoki napadi na gol gostiju.

To se i desilo, ali umesto izjednačenja novi gol su postigle „višnje“.

A onda u nadoknadi se dogodila kardinalna greška domaćih. Golman Bornmuta Ramsdejl je ispucao loptu, na nju je krenuo Kalum Vilson, i stigao ju je tako što su se sudarili golman i štoper Sautemptona Gan i Bednarek.

Zanimljivo je da je ovo bio četvrti vezani meč Bornmuta u prvenstvu kako je završen rezultatom 3:1.

Najpre su izgubili od Sitija i Lestera, pa su pobedili Everton i Sautempton.

Posle ovog kola „višnje“ imaju 10 bodova i prenoći će na trećem mestu na tabeli, dok su „sveci“ 11. sa sedam.