BEZ POBEDNIKA U DERBIJU Atletiko dva puta vodio, Valensija se vraćala

Bez pobednika u derbiju kola: Valensija - Atletiko Madrid 2:2 (FOTO: Mateo Villalba/Quality Sport Images/Getty Images)

Valensija je na svom terenu odigrala nerešeno 2:2 protiv Atletiko Madrida u 24. kolu Primere. Gosti mogu više da žale jer su dva puta vodili.

Publika na „Mestalji“ je uživala. Viđena su čak četiri pogotka, od toga tri u prvom poluvremenu.

Gosti su bolje otvorili susret, pošto su poveli posle 15 minuta igre. Nakon centaršuta sa desne strane lopta se od Gabrijela odbila na nogu Ljorenteu, kome nije bilo teško da iz neposredne blizine savlada Domeneka.

Ipak, Valensija je poravnala u 40. minutu kada je upravo Gabrijel glavom poslao loptu iza leđa Oblaka.

I kada su svi pomislili da je to to što se tiče prvog poluvremena, da tako ne bude pobinuo se vezista Madriđana Tomas. Odlično je šutirao po zemlji sa nekih 16 metara i doneo novo slavlje svom timu.

Krenuli su „slepi miševi“ na sve ili ništa u nastavku kako bi što pre po drugi put na utakmici izjednačili rezultat.

U tome su uspeli u 59. minutu. Slobodan udarac sa leve strane je izveo Pareho, a u kaznenom prostoru „jorgandžija“ je najbolje reagovao Kondogbija i u padu matirao Slovenca, i ispostaviće se postavio konačan ishod meča.

Sada Valensija nakon ovog remija ima 38 bodova i zauzima šesto mesto na tabeli Primere, dok je Atletiko četvrti sa 40.