Lazar Marković i agonija od aprila 2018. do danas: Poseban adrenalin

Milošević otkrio stanje povrede Lazara Markovića (FOTO: Srdjan Stevanovic/Starsport)

Fudbaler Partizana Lazar Marković rekao je da je zadovoljan partijom i golom u pobedi nad Proleterom sa 3:0 u gostima.

Crno-beli su se do vođstva mučili u 8. kolu Linglong Superlige, dok se Markec mučio godinu i po dana.

Prošlo je tačno 513 dana otkako je Lazar Marković poslednji put bio strelac!

Vratio se u Partizan i već u prvom meču je pokazao da bi mogao da oživi karijeru. I da bi mogao da bude veliko pojačanje za crno-bele!

Do pogotka u Novom Sadu mrežu je zatresao prošli put kao igrač Anderlehta protiv Genta. Verovatno je dobro upamtio taj 21. april 2018. godine, ali stižu bolji dani za Markeca.

Kako sam mogao da provedem dan? Znao sam da nisam među starterima jer još nisam u top formi, ali sam izgarao od želje da ponovo uđem u autobus i da krenemo na utakmicu.

Sastanak, spremanje, put ka Novom Sadu, u meni je budio poseban adrenalin – kaže Marković.

NATHO ZAPLESAO PRED ALKMAR: Asistencije? Samo radim svoj posao

Brzonogi krilni napadač stavio je tačku na trijumf u 78. minutu na dodavanje Natha.

Manje-više dobro oko gola. Biće to još mnogo bolje, momci su sjajni. Od Bambija (Zoran Tošić prim.aut) za kojeg ne treba trošiti reči, Natha koji je vrhunski igrač, ali i svih momaka koji su i igrali i koji su bili na klupi.

Imamo tešku nedelju, AZ Alkmar i večiti derbi, pa da vidimo gde smo – poručio je Marković.

Povratnik u Humsku je meč u Novom Sadu počeo sa klupe.

Nervirao sam se, ali sam znao da ćemo dobiti. Imamo zaista dobru ekipu i samo je bilo pitanje kada ćemo da damo gol.

U ovakvim utakmicama je najteže doći do pogotka, ekipe se zatvore i koliko god pokušavao da „probiješ“, ne ide. Sada je sve super, pobedili smo, ja sam debitovao i još dao gol.

Tokom meča navijači su skandarirali njegovo ime, na čemu se Markec zahvalio.

PARTIZAN – AZ ALKMAR, ČETVRTAK 21 ČAS, 1. KOLO LIGE EVROPE

Čuo sam, naravno i sve ih puno pozdravljam i zahvaljujem na podršci. Vratio sam se kuci, lepo mi je. Treba mi još malo vremena da se vratim u formu, ali sve je to sport, fudbal, život, idemo dalje – zaključio je Marković.

Reči hvale na račun saigrača imao je i Zoran Tošić, strelac vodećeg gola protiv Proletera.

Drugo poluvreme smo otvorili brzim golom i sve je posle bilo lakše. Natho je bio fenomenalan. Mnogo će nam pomoći.

Drago mi je i zbog Lazara, zaslužio je gol i da vrati samopouzdanje. On je vrhunski igrač i samo su mu potrebni minuti na terenu. Očekujem da bude jedan od vođa ekipe – naglasio je Tošić.