Šou Lautara za pobedu Argentine, Brazil poražen prvi put nakon Mundijala

Lautaro Martinez je predvodio Argentinu do ubedljive pobede (Photo by David Ramos/Getty Images)

Brazil je izgubio od Perua (1:0), a Argentina razbila Meksiko (4:0) u prijateljskim utakmicama odigranim u SAD-u.

U Los Anđelesu su se sastali finalisti Kopa Amerike, Brazil i Peru. Revaširali su se Peruanci za poraz u tom finalu, tako što su slavili minimalnim rezultatom.

Jedini gol na utakmici delo je Luisa Abrama u 85. minutu. Selektor Tite je na klupi ostavio prvu zvezdu, Nejmara. Fudbaler PSŽ-a je odigrao poslednjih pola sata, ali nije uspeo da spreči poraz svog tima.

Inače, ovo je bio prvi poraz „selesaoa“ još od Svetskog prvenstva u Rusiji.

RONALDOVA 4 GOLA I 2 REKORDA Silni Portugal, penal golmana Andore

Nešto istočnije, u San Antoniju, igrali su Argentina i Meksiko.

„Gaučosi“ bez najboljeg igrača, povređenog Lea Mesija, priredili su pravi šou u prvih 45 minuta.

Za to vreme su postigli čak četiri gola, a junak je bio Lautaro Martinez, Napadač Intera je postigao het-trik, što je uz gol Paredesa sa bele tačke bilo dovoljno za ubedljivih i konačnih 4:0.

Ovaj poraz Meksikanaca prekinuo je niz od čak 11 vezanih pobeda.

Što se ostalih južnoameričkih reprezentacija tiče, odigrale su još četiri prijateljska duela.

Ekvador je savladao Boliviju 3:0, dok su Kolumbija i Venecuela odigrale bez golova.

Urugvaj je remizirao protiv SAD-a 1:1, a Čile je iznenađujuće poražen od Hondurasa 4:2.

OBAVEZNO POGLEDAJTE Dimitrije Banjac (Đorđe Čvarkov): AFC Wimbledon, Premier league, srpski fudbal i ponešto o Gajdobri