REMI U RIMU Srbi u glavnim ulogama, prečke krive za podelu bodova

Kolarov dao gol bivšem klubu (FOTO: Paolo Bruno/Getty Images)

U „Derbiju dela kapitale“ Lacio i Roma odigrali su 1:1, uz zapažene partije koje su pružili Sergej Milinković-Savić i Aleksandar Kolarov.

Defanzivac „orlova“ postigao je vodeći gol za uslovno rečeno goste, dok je vezista, koji je skrivio jedanaesterac za pomenuti pogodak, oduzeo loptu upravo Kolarovu, te začeo akciju za izjednačenje Lacija.

Već u trećem minutu Lukas Leiva pogodio je prečku, doduše, loptu je zakačio golman „vučice“ Pau Lopez.

U 16. minutu Edin Džeko napucao je u ruku Sergeja, a s bele tačke siguran je bio Kolarov, bivši igrač „nebeskoplavih“.

Hoakin Koria pogodio je okvir gola u 25. minutu, ostalo je 1:0 za Romu, nije sreća bila na strani Lacija.

Izjednačenje, nakon sat vremena sjajnog fudbala, doneo je Luis Alberto, kom je Ćiro Imobile sjajno ostavio loptu.

Do kraja susreta, domaći su još jednom zatresli mrežu, ali gol je opravdano poništen zbog ofsajda.