DŽERARD ZA ISTORIJU Rendžersu „Old firm“, Seltik pao posle 9 godina!

Srušio neugodnu tradiciju u škotskom derbiju - Stiven Džerard (FOTO: Ian MacNicol/Getty Images)

U 20. kolu škotske Premijer lige, Stiven Džerard i Rendžers na „Seltik parku“ srušili su domaće sa 2:1, za prvu pobedu na tom stadionu od 2010. godine!

Rajan Kent doveo je tim koji predvodi Stiven Džerard u vođstvo u 36. minutu, izjednačio je Odson Eduard nedugo nakon toga.

Drugi gol za „policajce“ postigao je Nikola Katić u 56. minutu – ispostaviće se i pobedonosni!

Domaći su promašili i jedanaesterac pri rezultatu 0:0, sjajno je Alan Mekgregor pročitao šut Rajana Kristija.

Naravno, nije moglo da prođe i bez crvenog kartona, koji je zaradio Alfredo Morelos u šestom minutu nadoknade – zbog simuliranja.

Radost Džerarda sve govori – koliko mu znači ovaj trijumf!

Slatka osveta „policajaca“, za nedavni poraz u finalu Liga kupa!

Sad je razlika na tabeli svega dva boda, a Rendžers bi eventualnom pobedom u odloženoj utakmici preuzeo čelo prvenstva!

OBAVEZNO POGLEDAJTE Ivica Iliev za Meridian TV o „totalnom fudbalu“ Partizana, Miloševiću, Stankoviću, Sadiku, Sumi i „pijaci“