Radonjić konačno postigao prvenac u dresu Marseja (FOTO: Srdjan Stevanovic/Starsport)

Još jedan fudbalski vikend je za nama, a Srbi su ponovo imali uloge u Ligama petice. Nemanja Radonjić konačno je postigao prvenac za Marsej.

Meridian sport će vam i sada predstaviti učinak svih naših fudbalera u pet najjačih liga u Evropi.

PREMIJER LIGA

Luka Milivojević – Kapiten Kristal Palasa je odigrao ceo meč u porazu svog tima od Liverpula 2:1. Vodio žestoku borbu na sredini terena sa igračima „crvenih“ i malo je falilo da Palas dođe do velikog boda.

Nemanja Matić – Zbog problema sa povredom nije konkurisao za sastav Junajteda Šefilda.

PRIMERA

Nemanja Maksimović – U remiju njeogovog Hetafea protiv Espanjola (1:1) na terenu proveo svih 90 minuta i pokazao da je postao važna karika u igri ekipe iz predgrađa Madrida.

Filip Manojlović – Zbog povrede leđa ga još uvek nema u sastavu Hetafea.

Marko Dmitrović – Njegov Eibar je od Selte sa 0:2, a srpski golman je pored dva primljena gola zabeležio i tri odbrane.

Darko Brašanac – Odigrao je 78 minuta u porazu Osasune od Atletika Bilbaa sa 1:2. Zaradio je žuti karton u 32.

Luka Jović – Pobedu njegovog Reala protiv Sosijedada je odgledao sa klupe za rezerve. Ponovo mu Zinedin Zidan nije ukazao šansu.

Nemanja Gudelj – Ušao u 89. minutu, više da sačuva vođstvo Sevilje od 1:0 protiv Valjadolida, nego da promeni nešto na terenu.

Ivan Šaponjić – Ponovo nije bio u protokolu Atletiko Madrida.

Aleksandar Sedlar – Proveo je ceo meč na klupi u porazu Majorke od Levantea 2:1.

Nemanja Radoja – Odigrao celu utakmicu za Levante i polako ali sigurno postaje jedan od najbitnijih igrača tima iz Valensije.

SERIJA A

Nikola Milenković – Nije imao svoj dan, kao ni Fiorentina, koja je poražena na gostovanju Veroni 1:0. Popularno Bleki je odigrao ceo meč i uspeo je da dobije žuti karton u 60. minutu.

Dušan Vlahović – Nakon dva gola protiv Kaljarija nagrađen je sa novih 90 minuta. Ipak, ni on, a ni saigrači nisu uspeli da pronađu način da postignu makar jedan pogodak.

Aleksa Terzić – Nije bio u konkurenciji za ovu utakmicu.

Aleksandar Kolarov – Njegova Roma je lako izašla na kraj sa Brešom (3:0). Ceo meč odigrao je kapitan reprezentacije Srbije i prikazao dobru partiju.

Darko Lazović – Momak iz Čačka je učestvovao u pobedi nad Verone. Odigrao celu utakmicu na poziciji levog krila.

Nenad Tomović – Zbog žutih kartona nije bio u konkrucenciji za duel njegovog SPAL-a i Đenove (1:1).

Ivan Radovanović – Ukazao mu je Tijago Mota šansu. Ceo meč je odrigao naš zadnji vezni za Đenovu.

Filip Đuričić – Povratnik u reprezentaciju Srbije odigrao je 69 minuta u porazu od Lacija 1:2.

Sergej Milinković-Savić – Sergej je držao sredinu terena nebesko-plavih. Svih 90 minuta proveo na terenu i dao doprinos u novog trijumfu nebesko-plavih.

Saša Lukić – Njegov Torino je lako poražen od Intera (0:3). Odigrao je naš vezista ceo meč, ali nije uspeo da se nosi sa veznim redom ekipe iz Milana.

Nikola Maksimović – Odigrao je ceo meč za Napoli u remiju protiv Milana 1:1. Tim Karla Anćelotija nikako ne uspeva da pronađe izlaz iz krize.

BUNDESLIGA

Marko Grujić – Augzburg je pregazi Hertu sa 4:0. Naš vezista nije bio na nivou, kao ni ceo tim. Na terenu proveo 70 minuta, a uspeo je da dobije žuti karton.

Filip Kostić – Odigrao 90 minuta u porazu Ajntrahta od Volfsburga sa 0:2. Navikao je navijače na dobre igre, ali sve što je na ovoj utakmici uradio je žuti karton koji je dobio u 86. minutu.

Mijat Gaćinović – Bio je starter na ovom meču. Zamenio ga je Silva u 68. minutu.

Dejan Joveljić – Poraz svog tima odgledao sa klupe.

Neven Subotić – Njegov Union Berlin igra sjajno u poslednje vreme. Pao je i Menhengladbah (2:0), a Subotić je odigrao celu utakmicu i gospodario odbranom. Pomogao je timu da sačuva „nulu“.

Neven Subotić odigrao sjajan meč za Union Berlin (FOTO: Maja Hitij/Bongarts/Getty Images)

Matija Nastasić – Odigrao 90 minuta za Šalke koji je savladao Verder sa 1:2. Zaradio i žuti karton.

Miloš Veljković – Baš kao i Nastasić odigrao je ceo susret, ali nije imao sreću da se raduje.

LIGA 1

Predrag Rajković – Rems je remizirao kao gost protiv Meca (1:1). Rajković je ponovo bio među stativama, a uspeo je da zabeleži jednu intervenciju.

Petar Škuletić – Ceo meč presedeo na klupi za Monpelje.

Mihajlo Ristić – Baš kao i Škuletić nije dobio šansu da zaigra u remiju protiv Sent Etjena (0:0).

Nemanja Radonjić – Konačno! Prvenac reprezentativca Srbije za Marsej. On je dao drugi gol u pobedi nad Tuluzom od 0:2. U igru je ušao u 64. minutu i samo 15 mu je bilo dovoljno da se upiše u listu strelaca.

Stefan Mitrović – Odigrao ceo meč u ubedljivom trijumfu njegovog Strazbura protiv Amijena sa 0:4. Bio je na visini zadatka što pokazuje i broj primljenih golova.

Vukašin Jovanović – Bordo je savladao Monako sa 2:1, a naš štoper je zbig žutih kartona propustio duel.

Budite uz Meridian sport i naredne nedelje kada vas očekuje novi tekst o učinku naših igrača u pet najjačih liga u Evropi.

KONAČNO PRVENAC, I TO KAKAV Radonjić zaludeo odbranu Tuluza!

OBAVEZNO POGLEDAJTE As Roma – Napoli 2:1 | Kolarov promašio penal, Kako izgleda VAR uživo, Zaniolo NOVI Toti