SRBI U LIGAMA PETICE Radonjić „kuva“, Sergej diriguje!

Nemanja Radonjić postigao je novi gol za Marsej - treći na poslednje četiri utakmice (FOTO: Tviter/OM_English)

Još jedna fudbalska nedelja je iza nas, u kojoj su srpski fudbaleri u najjačim ligama Evrope ostavili traga, a istakao se Nemanja Radonjić.

Meridian sport će vam i sada predstaviti učinak svih naših fudbalera u pet najjačih liga u Evropi.

PREMIJER LIGA

Luka Milivojević – Kapiten Kristal Palasa je, po navici, bio jedan od boljih fudbalera „orlova“ u pobedi nad Barnlijem 2:0. Odigrao je ceo meč i bio neprelazan na sredini terena.

Nemanja Matić – Zbog povrede i dalje nije u konkurenciji za sastav.

PRIMERA

Nemanja Maksimović (FOTO: Srdjan Stevanovic/Getty Images)

Nemanja Maksimović – Odigrao ceo meč u rapsodiji svog Hetafea protiv Levantea (4:0). Bio odličan na sredini terena, uostalom kao i uvek.

Filip Manojlović – Zbog povrede leđa ga još uvek nema u sastavu Hetafea.

Marko Dmitrović – Nije srpski golman imao dobar vikend. Njegov Eibar poražen je čak 4:1 u baskijskom derbiju od Real Sosijedada.

Darko Brašanac – Jedan od najboljih fudbalera Osasune u velikoj pobedi na gostovanju Espanjolu (2:4). Brašanac je oduševio sve u Španiji svojom igrom, i ima velike zasluge za pobedu tima iz Pamplone.

Luka Jović – Ponovo ceo meč Reala presedeo na klupi. Sve češće se govori o njegovom odlasku iz kluba.

Nemanja Gudelj – Probudio Sevilju svojim ulaskom na teren u pobedi protiv Leganesa 1:0. Na terenu je proveo pola sata i za to vreme bio jedan od zapaženijih igrača.

Ivan Šaponjić – Proveo na klupi celu utakmicu Atletika i Barselone.

Nemanja Radoja – Njegov Levante je deklasiran od Hetafea, a jasno je da ni Radoja nije mogao da izađe iz sivila svoje ekipe.

SERIJA A

Nikola Milenković – Fiorentina je nenadano izgubila od Lećea kao domaćin. Prema tome, ni Bleki nije pružio Bog zna kakvu partiju, navikao nas je na bolje.

Dušan Vlahović – Ustalio se u napadu „viole“. Iako Montelina ekipa nije postigla gol, Vlahović je po mnogima bio jedan od najboljih na terenu.

Aleksandar Kolarov – Roma je pobedila Veronu u gostima 2:1, ali je utisak da Kolarov gubi ritam. Kapiten Srbije je u napadu stvarao šanse, ali je „zaspao“ kod jedinog gola Verone na meču.

Darko Lazović – Bez dileme najbolji igrač Verone na utakmici. Konstantna pretnja po gol protivnika, prodori, centaršutevi… Mogao je da upiše asistenciju, ali je gol koji je postigao Di Karmina poništen zbog minimalnog ofsajda.

Nenad Tomović – Nije se lepo proveo na gostovanju Interu. Neroazuri su slavili 2:1, a Tomović je imao veliku šansu da izjednači. Isto tako, imao je velikih problema u defanzivi sa Lukakuom i Martinezom.

(FOTO: Getty Images)

Sergej Milinković-Savić Ponovo proradio! Asistencija za prvi gol Lacija u pobedi protiv Udinezea 3:0 će mu dati novu dozu samopouzdanja. Osim toga je odigrao odlično, bio kao tenk na sredini terena i jedan od najboljih na susretu.

Filip Đuričić Njegov Sasuolo je remizirao 2:2 sa Juventusom i napravio veliko iznenađenje. Đuričić je igrao 72 minuta i nije imao zapaženiji učinak. To ne treba da čudi, jer je Juventus kontrolisao utakmicu.

Saša Lukić – Torino je pobedio na teškom gostovanju u Đenovi 0:1, a Lukić je odradio veliki posao na sredini terena.

Nikola MaksimovićJoš jedan košmarni dan za Napoli. Poražen je na „San Paolu“ od Bolonje 2:1, a Maksimović snosi krivicu za drugi gol. Do tada je bio odličan, čak pretio u napadu.

BUNDESLIGA

Marko Grujić i Ašraf Hakimi (Photo by Boris Streubel/Bongarts/Getty Images)

Marko Grujić – Dortmund je odneo tri boda iz Berlina (1:2) na debiju Klinsmana kao trenera Herte. Grujić je odigrao ceo meč za domaće i bio jedan od boljih. Treba očekivati da brzo zaradi poverenje novog šefa.

Filip Kostić – Odigrao celu utakmicu u preokretu Majnca nad Frankfurtom (2:1). U poslednjem minutu je imao veliku priliku da donese bod, ali je promašio.

OVAJ ČOVEK NE STAJE Još dva gola čudesnog Mitrovića – za poluvreme

Mijat Gaćinović – Ušao je u 74. minutu, ali nije uspeo da uradi ništa za svoj tim. To i ne čudi, jer je Ajntraht imao igrača manje od 45. minuta.

Neven Subotić – Označen kao glavni krivac za poraz Union Berlina od Šalkea! Novinari u Nemačkoj su procenili da na „njegovu dušu“ ide pobedonosni gol Šalkea.

Matija Nastasić – Vratio se u prvu postavu kluba iz Gelzenkirhena. Bio je vrlo dobar i dao je sigurnost odbrani.

Miloš Veljković – Velika pobeda Verdera na strani protiv Volfsburga (2:3). Iako je bremenski klub primio dva gola, Veljković je odigrao odličan meč. Jedan od zaslužnih što je ceo plen otišao iz Volfsburga.

LIGA 1

Predrag Rajković – Njegov Rems remizirao je sa Bordoom 1:1, a Rajković nije imao puno posla. Pogotovo nakon primljenog gola, Rems je napadao i u nadoknadi izjednačio.

Mihajlo Ristić – Ušao u igru protiv Amijena u poslednjih deset minuta kada je pobeda Monpeljea bila već osigurana.

Novi sjajan gol Nemanje Radonjića (Foto: Olimpik Marsej twitter)

Nemanja Radonjić – Čekalo se, čekalo, a sada eksplozija! Druga utakmica zaredom u kojoj Radonjić daje gol. Ovoga puta, mnogo bitniji, za pobedu u 89. minutu. Pao je Brest u Marseju zahvaljujući našem krilu, koji dobija šansu kod Viljaš-Boaša. Vreme je da počne utakmicu.

Stefan Mitrović – Strazbur je poražen od Liona 1:2 na svom stadionu, Mitrović je igrao ceo meč, ali nije mogao da spreči poraz.

Vukašin Jovanović – Proveo na terenu 10 minuta u remiju Bordoa sa Remsom 1:1. Nije mogao da spreči izjednačenje.

OBAVEZNO POGLEDAJTE Fudbalski Kutak E06 | Pijanstvo uživo! Baštenski patuljak, Lewandowski, AZ, Pirej i proleće u Evropi