PARTIZAN (ZA)LEČIO ALKMAR Prvenac Uroševića, Milošević ljut na loptu

Prvenac Uroševića i siguran trijumf Partizana (FOTO: Starsport)

Partizan je u 18. kolu Linglong Superlige Srbije otputovao u Šabac, gde je protiv Mačve tražio lek za sveže evropske rane.

Uspeli su crno-beli da savladaju domaće sa 2:0, a strelci su bili Takumo Asano u 16. i Slobodan Urošević u 70. minutu.

Od samog početka susreta, videla se želja fudbalera Partizana da pobede, pa su tako i relativno brzo stekli prednost.

Bibras Natho proigrao je Sadika na desnoj strani, ovaj uputio oštar centaršut u peterac, gde je golman Puletić krako odbio loptu do Asana.

Japanac nije imao problema da zatrese mrežu domaćih – 1:0!

Nisu crno-beli stali nakon vođstva, naprotiv. Pretili su preko Stevanovića, Sadika, Sume, Uroševića posle kornera… Opet je završnica bila problem.

U dva navrata Mačva je opasno zapretila, Šušnjar i Ašćerić su pokušali, ali kapiten Partizana Vladimir Stojković bio je na visini zadatka.

(FOTO: Starsport)

Zanimljiva situacija dogodila se po završetku prvog poluvremena.

Trener Partizana Savo Milošević tada se žalio glavnom sudiji Danilu Grujiću da lopta nije dovoljno napumpana.

Što se nastavka tiče, opet je Asano prvi zapretio, pa Stevanović, ali čuvar mreže domaćina nije dao na svoju mrežu.

Ipak, dvadeset minuta pre kraja, crno-beli su postigli dugo željeni drugi gol na šabačkom stadionu.

Lopta je posle centaršuta mladog Stevanovića uz malo sreće došla do Uroševića, koji se namestio i uputio neodbranjiv šut.

Zaigrala je u „maloj mreži“ za 2:0, za prvi gol levog beka u dresu Partizana, dupli razlog za njegovo slavlje!

Slavili su na kraju i crno-beli fudbaleri, te barem malo zaboravili na ono što ih je snašlo u Ligi Evrope protiv AZ Alkmara.