NASTAVLJEN POST ORLIĆA Novi kiks mlade reprezentacije Srbije

Novi kiks "orlića" (FOTO: Starsport)

Mlada reprezentacija Srbije nije uspela da ostvari prvu pobedu u novim kvalifikacijama za U21 Evropsko prvenstvo.

Posle poraza na gostovanju u Rusiji u uvodnoj rundi, „orlići“ su ovog utorka u Novom Sadu, odigrali nerešeno s Letonijom (1:1).

Srbija je nastupila u sastavu:

Ilić, Marković (od 46. Devetak), Mašović, Pavlović, Terzić, Petrović, Račić, L. Ilić (od 72. Čumić), Stuparević (Čumić od 72.), Joveljić (od 66. Tedić), Adžić (od 77. Zlatanović)

Startnih 11 Srbije protiv Letonije (FOTO: Starsport)

Na stadionu „Karađorđe“ gosti su rano poveli, već u 10. minutu preko Marka Regze, što je unelo dosta nervoze u igru našeg tima.

Ipak, izabranici Nenada Milovanovića uspeli su da izjednače u 57. minutu, pogotkom Luke Adžića na asistenciju Alekse Terzića.

Pored nekoliko šansi nakon toga, Srbija nije uspela da preokrene rezultat, pa će kvalifikacije za EURO nastaviti s jednim bodom.

Isto toliko ima i Letonija, koja je u prvom kolu izgubila od Poljske, koja je s druge strane deklasirala Estoniju sa 4:0.

U našoj grupi 5, Bugarska i Rusija odigrali su bez golova, pa tabela posle dva kola izgleda ovako:

(FOTO: Flashscore)
U narednom kolu „orlići“ gostuju upravo Bugarskoj, 11. oktobra.
OBAVEZNO POGLEDAJTE Dimitrije Banjac (Đorđe Čvarkov): AFC Wimbledon, Premier league, srpski fudbal i ponešto o Gajdobri