HELSINKI PREGAZIO TORŠAVN: Farani nedorasli Fincima

Fudbaleri Helsinkija pregazili Toršavn sa 3:0 (Photo: Jussi Eskola/Getty Images)

Fudbaleri HJK Helsinkija ubedljivo su savladali HB Toršavn sa 3:0 u prvom meču uvodnog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Ovaj meč je važan za navijače Crvene zvezde, jer pobednik ovog duela igra protiv boljeg iz dvomeča Suduve i šampiona Srbije.

A, finski šampion je opravdao ulogu favorita. Igrao se 21. minut kada je Lasi Lapalainen iskoristio sjajno dodavanje Kana Kairinena, koji ga je spojio sa golom, pa ovom nije bilo teško da pogodi mrežu rivala.

Ipak, mali problem za domaćina mogao je da predstavlja crveni karton koji je dobio Fait Obilor, ali nejaka ekipa sa Farskih Ostrva ni sa igračem više nije mogla da pruži više.

Nastavili su fudbaleri Helsinkija da napadaju. Tri minuta pre odlska na odmor domaćin je povećao prednost, a strelac je bio Danijel O’Šogesi.

Do kraja utakmice tim iz prestonice Finske je potvrdio trijumf, a drugi gol na utakmici je postigao Lapalainen.

Podsetimo, revanš meč na Farskim Ostrvima se igra za sedam dana.

BONUS VIDEO: Ana Dabović: Poštujem Marinu Maljković. Zajedništvo je donelo medalju!