Jedan od najbizarnijih detalja domaćeg fudbala: Da li je OVO ometalo Čečarića?

0

Na dobro poznatom stadionu, tamo gde se nekad redovno igrao fudbal u Superligi, juče je gostovao Partizan. Spartak je domaćin u Kuli, rezultat je bio 0:0. Možda baš zbog ovog bizarnog detalja ’’domaći’’ tim nije iskoritio penal.

Spartak je jedan penal promašio a drugi mu nije dosuđen. Navijači Partizana će reći da je u toj situaciji bio ofsajd, a kontakt je teško osporiti. Vladimir Stojković, čovek koji je nekoliko minuta ranije odbranio udarac sa bele tačke, oborio je Tekijaškog.

OSTALA JE JOŠ UTAKMICA DOMAĆEG FUDBALA ZA OVAJ VIKEND!

Dok će o tom detalju biti priče i narednih dana, o promašenom penalu nema šta da se kaže. Neoprezno je startovao Šćekić, pogodio kramponima svoje kopačke protivnika u butinu i to je bilo dovoljno za kazneni udarac.

Loptu je uzeo Čečarić, namestio je na belu tačku i očajno šutirao. Bio je to jedan od retkih detalja na meču kojih ćemo se sećati. Utakmica je bila mlaka, bez previše prilika na obe strane i stiče se utisak da je rezultat najpravedniji moguć.

KLADI SE NA DOMAĆI FUDBAL!

Vladimir Stojković je možda pri ovoj odbrani, a ona je bila fantastična, imao malu pomoć. Doduše, nije ni znao da se to dešava jer je pažnju Čečariću poremetilo nešto iza golmanovih leđa. Niste često videli na fudbalskom meču stolicu koja leti i zaustavlja se na mreži dok igrač hvata zalet.

U tim trenucima, tokom prvog dela igre, navijači Partizana su bili iza stojkovićevog gola. Oni su pružali podršku svojim ljubimcima i očigledno nisu birali načine. Dok je igrač Spartaka spreman svoj šut, oni su na gol koji je čuvao Stojković bacili stolicu!

KOME JE SVE ODBRANIO PENAL STOJKOVIĆ?

Znamo da je Vladimir Stojković majstor za penale i da su mu oni uža specijalnost. Sećamo se nekih njegovih ranijih odbrana, kada su i drugi klubovi, ali i reprezentacija, imali mnogo koristi. Sada je odbranio penal i sačuvao bod Partizanu na gostovanju Spartaku.

Da li je to zbog detalja koji je ometao Čečarića? Možda i jeste. Partizan će u svakom slučaju morati bolje u nastavku prvenstva. Crno-beli već kasne devet bodova za liderom i najvećim rivalom a na dva boda zaostatka su od Radničkog iz Niša.