KATASTROFA „ORLIĆA“ Nula bodova, nula od igre i bolna lekcija Nemaca

0
Katastrofa i potpuna nemoć "orlića" protiv Nemačke u Trstu (PHOTO: Alessandro Sabattini/Getty Images)

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije bolno je završila Evropsko prvenstvo. Nemačka je deklasirala „orlić“ sa čak 6:1!

Momci, šta bi to? Katastrofa! Da se zaustavimo na tome… Potpuna nemoć dovela je do „petarde“ u Trstu! U sudijskoj nadoknadi smo dobili još jedan gol.

Otišli su „orlići“ sa velikim očekivanjima, i sopstvenim, i nacije. Ambicije su bile najviše. Želeli smo da ih vidimo na kraju juna (kada je finale U21 EP), videćemo ih brže-bolje, po okončanju grupne faze.

Selektor Goran Đorović i njegovi izabranici više nisu ni zaslužili. Već smo napisali da su izgledali potpuno nemoćno i to je najblaži opis, ujedno i vrlo slikovit.

Jedan pogodak u dva meča, kad je sve već bilo rešeno, nula bodova – nula od igre! I nije sramota izgubiti, pogotovo ne od branioca evropskog trona! Poenta je kako je do poraza došlo.

Ukrajinska „petarda“ iz Lavova donela je upravo tu lekciju A reprezentaciji. Tada su „orlovi“ izgledali baš razbijeno, a naslednici očito nisu „pratili na času“.

Nejasno je samo kako su tako kvalitetni fudbaleri izgledali tako loše u dva meča na U21 Evropskom prvenstvu. Petorica iz A selekcije, pa zlatni sa Novog Zelanda – nije sporno da znaju fudbal, ali negde je zapelo.

Želeli su da pokažu šta znaju i koliko vrede, nisu uspeli ništa. Nemci su od početka kontrolisali igru i nametnuli ritam koji „orlići“ nisu mogli da prate.

„Pancerima“ je bilo potrebno 16 minuta za vođstvo. Račić je pogrešio na 30-tak metara od gola, asistencija je otišla između Milenkovića i Babića pravo do Rihtera koji je matirao Radunovića.

Pokušavali su nešto najčešće Bogosavac i Radonjić, tražio se Luka Jović, nažalost bezuspešno… Na isteku pola sata igre 2:0!

I opet greška na sredini, ovaj put Lukića. Neverovatno kako je „prodao“ loptu, sevnula je kontra za mat u tri poteza.

Nojštat je na levom krilu pronašao Rihtera, on je presekao našu odbranu dodavanjem do Valdšmita kome nije bilo teško da zatrese mrežu.

Gotovo sve je bilo rešeno u 37. minutu! Opet izgubljena lopta i nova, surova kazna. Valdšmit je sve sam sada uradio, protutnjao po levom boku i poslao preciznu dijagonalu za 3:0.

Jedan gol i nula bodova iz dva meča učinak je mladih fudbalera Srbije na U21 EURO (PHOTO: Alessandro Sabattini/Getty Images)

Nemačka je do poluvremena imala 13 šuteva na gol, Srbija nijedan ka mreži rivala.

I to nije „najcrnje“! Na manje od minut pre kraja Nemci su trčali da izvedu korner pri rezutatu 5:1 i – dali su još jedan gol!

E, to je suština u pristupu, ako o tome i vredi pisati… Šta se dogodilo u drugom poluvremenu? Ništa novo, Nemci su dominirali, igrali se i pokazali zašto su šampioni.

Mahmud Daud se u 69. minutu sa distance pobrinuo za 4:0. Nešto kasnije, u 80. i petarda. Prošetali su se Nemci kroz sredinu i Valdšmit je sa ivice kaznenog prostora došao do trećeg pogotka na meču.

Tri minuta kasnije prvenac za „orliće“. Rezervista Lazar Ranđelović iznudio je penal, a kapiten Živković sa bele tačke postigao prvi gol za Srbiju na ovom U21 EP.

Bolnu tačku udario je Majer majstorskim udarcem sa oko 20 metara u gornji desni ugao.

Za kraj katastrofe, ispadanje Srbije sa EURO pre poslednjeg kola grupne faze i kraj snova o plasmanu na Olimpijske igre u Tokiju!

NEMAČKA – SRBIJA 6:1 (3:0)

Stadion: Nereo Roko – Trst; Gledalaca: 10.000; Sudija: Ištvan Kovač (Rumunija);
Strelci: Rihter u 16, Valdšmit u 30, 36. i 80, Daud u 69. i Majer 90+2. za Nemačku, a Živković u 85.(pen) minutu za Srbiju;

Nemačka: Nibel – Klosterman, Ta, Baumgartl, Henrihs – Egeštajn (od 67. Majer) – Oztunali (od 46. Amiri), Daud, Nojhaus, Rihter (od 73. Nmeča) – Valdšmit.
Srbija: Radunović – Gajić, Milenković, Babić, Bogosavac – Lukić, Račić, Pantić (od 45. Ranđelović) – Živković, Jović (od 69. Joveljić), Radonjić (od 85. Lutovac).