KIŠNA ZVEZDA(RA) Crveno-beli golovima Ebisilija savladali „bulke“

Zvezdara kao test pred Suduvu (FOTO: FK Crvena zvezda)

Crvena zvezda se priprema za revanš utakmicu prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona, u okviru čega je savladana Zvezdara s 2:0.

Stručni štab crveno-belih pružio je šansu igračima koji nisu igrali protiv Suduve prošlog utorka.

Uz to, ovo je bila prilika se javnost bliže upozna s kvalitetom novajlija Tomanea i Žandera, kao i golmana Vasiljevića.

Odigrano je dva puta po 30 minuta, na pomoćnom terenu stadiona „Rajko Mitić“.

Crveno-beli su prijateljsku utakmicu s „bulkama“ započeli u sastavu Vasiljević, Gajić, Stojković, Vulić Žander, Ebisilio, Simić, Krstović, Vukanović, Tomane i Pavkov.

S klupe su šansu čekali i dobili Gordić, Stojanović i Ivelja.

Startnih 11 Zvezdare bilo je Mihajlović, Andrejić, Ćorović, Tomić, Delević, Lovrić, Beriša, Martinović, Nikolić, Simić i F. Đorđević.

Rezerve: N. Đorđević, Milinković, Todorović, Savić, Musa, Dimić, Ristić, Šukunda, Stanković, Ignjić, Tomašević.

Prvi deo igre protekao je u šansama Zvezde, a najraspoloženiji je bio Ebisilio, koji je u dva navrata ozbiljno ugrozio gol „bulki“.

Posle „nule“ nakon prvih 30 minuta, već u uvodnom u nastavku, crveno-beli su poveli upravo preko Ebisilija.

Snažnim udarcem s preko 20 metara savladao je Mihajlovića.

Dvostruki strelac Ebisilio proslavlja prvi gol (FOTO: YouTube printscreen)

U međuvremenu je počela jaka kiša, praćena grmljavinom, ali utakmica nije prekidana, niti je to smetalo igračima.

Nakon faula nad Krstovićem u šesnaestercu, sudija Stojanović dosudio je penal za Zvezdu.

Ebisilio je bio siguran, te u 48. minutu udvostručio prednost.

Gordić, koji je dobio šansu na golu Zvezde u nastavku, u dva navrata sačuvao je svoju mrežu posle ozbiljnih napada rivala.

Ivelja i Stojanović takođe su ušli u igru, a zanimljivo je bilo i to da je Vulić odigrao utakmicu kao štoper.

Do kraja promene rezultata nije bilo, a nema sumnje da je za izabranike Vladana Milojevića ovo bila odlična provera pred važan susret.

Revanš meč prvog kola kvalifikacija za LŠ protiv Suduve, Zvezda će odigrati u utorak od 20.45 časova.