Kopenhagen zakazao duel sa Zvezdom, Maribor prošao u 117. minutu

0
Detalj s utakmice Helsinki - Crvena zvezda (FOTO: FK Crvena zvezda)

Kao što se i očekivalo – Crvena zvezda i Kopenhagen igraće dvomeč u 3. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Pobednik ide u plej-of za plasman u elitno takmičenje i ujedno obezbeđuje igranje u grupnoj fazi Lige Evrope. Poraženi ide u plej-of za LE.

Crvena zvezda je preskočila Suduvu i Helsinki (uz dosta muka u Finskoj), a Kopenhagen je kod kuće savladao Nju Seints sa 1:0 u revanšu 2. kola kvalifikacija.

Danski šampion je ukupnim rezultatom 3:0 zakazao megdan sa crveno-belima. Prvi meč je u utorak, 6. avgusta na stadionu „Rajko Mitić“.

Kopenhagen je u Velsu uradio veći deo posla i na svom terenu rutinski overio kartu za Beograd.

Strelac jedinog gola na „Parken“ stadionu bio je Argentinac sa grčkim pasošem Hose Zeka u 52. minutu.

Kapitenski je na početku drugog poluvremena, sa oko 25 metara, zakucao loptu pod prečku i rešio i onu najmanju dilemu.

Ujedno i najavio da bi mogao da bude velika opasnost po crveno-bele. Jasno je da će Kopenhagen biti najveći izazov za Zvezdu od početka sezone.

MARIBOR PROŠAO U 117. MINUTU

Podvig je napravio Maribor, odnosno u 117. minutu je prošao dalje!

Slovenački šampion je u prvom meču slavio sa 2:1, koliko je i AIK vodio u Švedskoj posle 90 minuta revanša.

Usledili su produžeci u kojima je domaćin bio na korak od konačnog trijumfa. Već u trećem minutu prvog produžetka Elionusi je zatresao mrežu za 3:1, da bi u samoj završnici Rumun Kretu sprečio da penali odlučuju pobednika.

Maribor je tako zbog više golova u gostima i sa ukupno 4:4 prošao u 3. kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

ROZENBORG IZBACIO BATE

Maribor je zakazao dvomeč sa Rozenborgom koji je napravio malo iznenađenje.

Norveški velikan je eliminisao BATE Borisov pobedom od 2:0 u revanšu, kojom je anulirao trijumf Belorusa od 2:1 iz prvog susreta.

Odluka je pala u samom finišu… Heland je u 73. minutu iz penala zatresao mrežu, da bi Soderlund u 85. i definitivno overio plasman Rozenbrog i preselio BATE u borbu za Ligu Evrope.

KARABAG IDE NA „SRPSKI“ APOEL

Dalje je prošao i Karabag! Posle 1:1 u Irskoj, azerbejdžanski tim je na svom terenu bio ubedljiv protiv Dandalka – 3:0.

Dvostruki strelac bio je Romero, a između njegova dva pogotka u strelce se upisao i Ailton.

Tako je Karabag zakazao dvomeč sa APOEL-om za koji igraju Vujadin Savić, Uroš Matić i Andrija Pavlović.

MILOJEVIĆ: Presudio gol Pavkova, neke stvari ne mogu da shvatim…