Reding debitovao, Partizan pobedio: Gordić i Veličković kobni po Megu

Nemanja Gordić odigrao najbolju utakmicu u sezoni za Partizan (FOTO: Srdjan Stevanovic/Starsport)

Košarkaši Partizana trijumfovali su protiv Mega Bemaksa sa 98:77 kao gosti u 10. kolo ABA lige, a do pobede ih je predvodio Nemanja Gordić.

Plejmejker crno-belih je odigrao najbolju utakmicu u regionalnom takmičenju ove sezone, završio ju je sa 22 poena.

Izabranici Dejana Milojevića su odigrali tri dobre četvrtine i bili u egalu sa favorizovanim rivalom, u većem delu i vodili, ali je fantastična igra crno-belih u poslednjoj deonici bila presudna da Partizan pobedi.

Sa rezultatom 66:66 se ušlo u poslednji period, no izabranici Andree Trinkijerija su serijom 12:0 prelomili susret i ispostavilo se već tada stigli do sedme pobede u ABA ligi.

Redži Reding debitovao za crno-bele (FOTO: Srdjan Stevanovic/Starsport)

Raspala se Megina igra u četvrtoj četvrtini. Domaćin je postigao svega 11 poena, dok je Partizan u tom kvaratlu brojao do čak 32.

Za Partizan je debitovao Redži Reding i ostavio je dobar utisak. Na parketu dvorane „Ranko Žeravica“ proveo je 22 minuta i upisao je 11 poena, od čega tri trojke.

Crno-beli su na ovom meču odlično šutirali, posebno za tri poena, precizni su bili čak 15 puta iz 32 pokušaja.

Osim Gordića kod Partizana se istakao i Novica Veličković koji je postigao 17 poena. U timu Mege je najbolji bio Marko Simonović sa 18 poena, pratio ga je Luka Ašćerić sa 16.

Učinak kluba iz Humske je sada 7-3, dok je Mega zabeležila dve pobede i osam poraza.