PARTIZAN RUTINSKI Pejdž maestralan, četvrta pobeda crno-belih u nizu

Pejdž vodio, Partizan slavio (FOTO: Starsport)

U 12. kolu ABA lige, Partizan je u „Štark Areni“ savladao Igokeu sa 89:73, za devetu ovosezosnku pobedu u regionalnom takmičenju.

Markus Pejdž je bio najraspoloženiji kod domaćina, postigao je 19 poena (trojke 5/6), a pratio ga je Nikola Janković sa 16.

U redovima Igokee, Dorel Rajt ubacio je 15 poena.

Gosti su došli u Beograd sa samo desetoricom u sastavu, ali znatno bolje su odigrali uvodne minute i poveli 7:0. Ipak, polako se istopio taj plus i Partizan je brzo poveo i rešio deonicu u svoju korist, 21:16.

Sredinom druge četvrtine, Igokea je izjednačila na 35:35, ali onda sledi Partizanova serija od 9:0, za miran odlazak na poluvreme.

Prišla je Igokea i tokom treće četvrtine na 52:50, ali više od toga jednostavno nije mogla ekipa iz Republike Srpske.

Partizan je do kraja rutinski odradio posao, razlika je išla i do +19,
79:60, bez imalo neizvesnosti.

Crno-beli sada imaju skor od devet pobeda i tri poraza, dok je Igokea na začelju sa samo dva trijumfa i deset neuspeha.

LUDILO U LJUBLJANI Dva produžetka – četiri koša u zadnjim sekundama!

ABA LIGA, 12. KOLO:

PETAK
FMP – Krka 84:81

SUBOTA
Cedevita Olimpija – Mega Bemaks 112:102 (dva produžetka)

Partizan – Igokea 89:73

NEDELJA
18.00 Mornar – Cibona
20.00 Zadar – Budućnost

PONEDELJAK
18.00 Primorska – Crvena zvezda

OBAVEZNO POGLEDAJTE Crvena zvezda – Olimpijakos 88:81 | „Tata kupi mi klub“, zvižduci Čoviću… Lazić: Ovako više ne može!