IDE I BEZ TRINKIJERIJA Partizan jači od Mornara za drugi ABA trijumf

Košarkaši Partizana pobedili su Mornar u Baru (FOTO:

Košarkaši Partizana pobedili su Mornar u Baru sa 65:76 u 3. kolu ABA lige, te su tako došli do drugog tijumfa u regionalnom takmičenju.

Crno-beli su na ovoj utakmici bili lišeni pomoći trenera Andree Trinkijerija koji se neposredno pre utakmice imao asmatični napad. U odsustvu italijanskog stručnjaka ekipu je vodio pomoćnik Vlado Šćepanović.

Ipak, ni to nije poremetilo Beograđane da upišu važnu pobedu na jednom od najtežih gostovanja u ABA ligi.

Mornar je bio bolji rival samo u uvodnih 10 minuta, kada je imao prednost od šest razlike – 20:14.

No, Partizan je uspeo da poreokrene ishod u svoju korist već do poluvremena – 32:33.

Ognjen Jaramaz je bio najbolji u ekipi Partizana (FOTO: Mornar/MEDIA Pro)

Mnogo bolje su igrali u nastavku crno-beli košarkaši i nisu dozvolili rivalu nikakvu šansu da napravi preokret.

Treba reći da je domaćin koji je u prošlom kolu protiv Igokee postigao 17 trojki na ovom meču veoma loše šutirao van linije 6,75.

Izabranici Mihaila Pavićevića su za tri poena šutirali mizernih 4/23, što je svakako jedan od glavnih razloga poraza.

Jer poznato je da je Mornar ekipa koja živi od šuta s polja.

Najzaslužnjiji za trijumf gostiju je bio Ognjen Jaramaz koji je meč završio sa 17 poena, njega je pratio Markus Pejdž sa 13.

U ekipi Mornara je najbolji bio Džejkob Pulen sa 16, dok je Uroš Luković postiga dva manje.

Partizan sada očekuje meč u Evrokupu protiv Lokomotive u Beogradu u utorak od 20 sati, dok Mornar igra u Ligi šampiona istog dana od 18.30 a rival mu je Tenerife.