EUROBASKET U20: Sjajna Mina Đorđević za prvu pobedu Srbije!

0
Odličan početak EP za naše mlade košarkašice (FOTO: FIBA)

Košarkašice Srbije uzrasta do 20 godina, uspešno su započele Evropsko prvenstvo u Češkoj, pošto su savladale Letoniju sa 61:51.

Srpske reprezentativke su predvođene Minom Đorđević održavale egal u prvoj četvrtini, da bi u nastavku duela, naš tim uspostavio kontrolu.

Proradio je šut, viđena je dominacija u skok igri, za 36:27 na poluvremenu u Klatovu.

Skoro šest minuta u nastavku susreta naše košarkašice nisu uspele da poentiraju iz igre, što su Letonke iskoristile i serijom 8:1 došle korak od izjednačenja (37:35).

Nevena Naumčev i Đorđevićeva trojkama su vratile prednost našem timu (43:35).

Ipak, do kraja perioda rivalke su se primakle na 45:42.

Rezultat 52:49 stajao je od 34. do 37. minuta, da bi posle dve odlične akcije Srbija došla do plus sedam, 56:49, pred završnicu.

Letonke su pokušale da dođu do preokreta u penal završnici.

Međutim, izabranice selektora Pavlovića bile su sigurne s linije bacanja.

Rutinski su potvrdile pobedu, koja je na kraju bila dvocifrena.

U drugom kolu grupe A, Srbija će se u nedelju od 13 časova sastati sa Španijom.

SRBIJA U20: Katanić 8, Jelić 10, Dimitrijević 2, Vulović 2, Zukanović 2, Turudić 3, Jakovljević, Janković 1, Stojić, Olić, Đorđević 20, Naumčev 13.

OBAVEZNO POGLEDAJTE Kako se košarkaši Srbije spremaju za Svetsko prvenstvo – Teodosić, Bjelica, Simonović, Lučić i Milutinov