TRINKIJERI: Kada izgubite 21 loptu, ne možete da pobedite utakmicu

Andrea Trinkijeri pred meč sa Darušafakom (FOTO: STARSPORT)

Partizan se u drugu fazu Evrokupa plasirao sa druge pozicije, pošto je poražen od Lokomotive sa 83:76 u 9. kolu.

Trener crno-belih Andrea Trinkijeri istakao je da je veliki broj izgubljenih lopti njegovog time odlučio pobednika.

Čestitke Lokomotivi. Mislim da je priča utakmice vrlo jednostavna. Došli smo ovde, imali lošu prvu četvrtinu, potom se prilagodili.

Odigrali smo izuzetno solidnu utakmicu i izgradili priliku da pobedimo.

Ipak, to ne možete da uradite kada imate 21 izgubljenu loptu na gostovanju protiv tima ovolikog kvaliteta, onda nemate šansu da pobedite – rekao je Trinkijeri i dodao:

PARTIZAN PAO U RUSIJI Crno-beli sa druge pozicije idu u Top 16

Košarka je igra grešaka, mi smo ih pravili, Lokomotiva ih je pravila, ali u drugoj, trećoj i četvrtoj četvrtini smo igrali utakmicu koju smo želeli i kontrolisali vrlo dobro u odbrani.

Imali smo probleme u prvom poluvremenu sa skokom, rešili smo te probleme, imali su samo jedan ofanzivni skok u drugom poluvremenu.

Ipak, jednostavno, kada igrate odbranu i u napadu 21 put izgubite loptu, nemate šanse i to je bio ključ utakmice – zaključio je Trinkijeri.

Podsetimo, Partizan sada ima učinak 6-3, dok je Lokomotiva zabeležila četiri trijumfa i pet poraza u Evrokupu.

BJELICA OČEKIVANO Posle Krleta, Tea i Bogija, priznanje i za „Profesora“

OBAVEZNO POGLEDAJTE SPORT FOKUS | PRESSEK: Kokoškov je „TAJ“, Zvezda treba iskusnijeg trenera, Bogdan bira tim i cifru