PEŠIĆ NADMUDRIO ŽOCA Sjajni Dilejni presudio Feneru!

Pešić drugi put ove sezone pobedio Željka Obradovića (FOTO: Starsport)

Košarkaši Barselone slavili su protiv Fenerbahčea sa 80:74 u Istanbulu u 20. kolu Evrolige i tako upisali prvi trijumf posle tri poraza.

Probuđeni Fener i Barsa koja je u krizi izašli su na parket „Ulker“ arene. Na kraju stariji od dvojice naših sjajnih stručnjaka je slavio. Svetislav Pešić – Željko Obradović 2:0, ove sezone u elitnom takmičenju.

Gosti iz Katalonije su fantastično otvorili meč, pošto su poveli sa 11:0, ali Fener je previše kvalitetan tim da bi se predao na samom početku susreta.

Već do odlaska na odmor domaćin je uspeo da se vrati u meč, pa je posle prvih 20 minuta košarke zaostajao svega tri razlike – 42:39.

Nastavilo se istim tempom i u nastavku utakmice. Barsa je održavala stečenu prednost. Fener je pokušavao da stigne, ali…

Kad god bi tim iz Istanbula prišao na pristojan zaostatak gosti su imali odgovor. Pre svih Malkolm Dilejni, koji je u poslednjoj četvrtini, kad se lomio rezultat, pogodio dve bitne trojke (ukupno četiri).

On je uspeo da uđe u istoriju Evrolige, pošto je na ovom meču uspeo da dođe do 1.000 poena.

Na kraju Fener nije imao snage za preokret i pobedu, te je prekinuo seriju od tri vezana evroligaška trijumfa.

Barsu je do pobede predvodio Viktor Klaver sa 17 poena, dok je Malkolm Dilejni dodao 14. Na drugoj strani najbolji su bili Kostas Slukas sa 14, odnosno Nikola Kalinić sa 12.

Učinak španskog tima je 14-6, dok turski klub ima skor 8-12.

REAL NOKAUTIRAN U RUSIJI Himkijeva rafalna paljba srušila „kralja“

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Crvena zvezda – Bajern 93:63 | Istorijska pobeda, doček i ovacije za Radonjića, debi Pantera