HIMKI SE NE ŠALI Rusi bolji od Bajerna u Minhenu, Efesov čas košarke

(FOTO: BC Khimki)

Himki je pobedio Bajern u gostima i najavio da će se pitati za mnogo toga ove sezone u Evroligi, a Efes je sjajnom odbranom srušio Real.

Nova odlična partija ekipe Rimasa Kurtinaitisa, i treća pobeda u prva četiri kola Evrolige.

Na teškom gostovanju u „Audi Domu“, ekipa iz Podmoskovlja je stekla veću prednost u drugoj četvrtini. U tim trenucima je briljirao Janis Tima, koji je kasnio ušao u problem sa faulovima. Tada je nastavio Entoni Gil, koji je postigao 17 poena.

Aleksej Šved je, kao i uvek, rukovodio napadom Himkija. I pored loše šuterske večeri, stigao je do 19 poena, a skupio je i devet asistencija.

U poraženoj ekipi najbolji je bio Greg Monro. Američki centar je dominirao u reketu, postigao 18 poena, ali imao i sedam izgubljenih lopti.

Uz njega, odličan je bio i srpski reprezentativac Vladimir Lučić (12 poena).

Utakmica je prelomljena furioznim početkom treće četvrtine gostiju – Himki je tada napravio seriju 10:0, kojom je otišao na maksimalnih +19.

U derbiju kola, Efes je sjajnom odbranom slomio Real Madrid 76:60.

Krunoslav Simon i Brajant Danston su trasirali put do pobede Atamanovoj ekipi. Ovaj dvojac je pogotovo u drugom poluvremenu bio raspoložen, a obojica su završili duel sa po 17 poena.

Vasilije Micić je postigao 12 poena, uz ne najbolji procenat šuta. Uz to je dodao četiri asistencije i tri skoka.

Sa druge strane, Ljulj je pokušao da razbudi svoju ekipu u napadu, ali njegovih 14 poena nije bilo dovoljno.

EVROLIGA, ČETVRTO KOLO:

ČETVRTAK:
Zenit – Panatinaikos 79:89 (20:22, 18:18, 22:25, 19:24)
Efes – Real Madrid 76:60 (15:11, 14:20, 27:19, 20:10)
Makabi – Valensija 76:63 (18:11, 15:17, 23:16, 20:19)
Bajern – Himki 74:87 (19:17, 18:27, 18:26, 19:17)
Crvena zvezda – Barselona

PETAK
Žalgiris – Asvel 19 sati
Alba – CSKA 20 sati
Armani Milano – Fenerbahče 20.45
Baskonija – Olimpijakos 21 sati

OBAVEZNO POGLEDAJTE ZVEZDA – FENERBAHČE 68:56 | Vređanje Kalinića, bez komentara, Arena, svlačionica, Faje, Dobrić ,Lazić