Fantastični Micić vodio Efes, Milutinov ne može sam i baš moćna Barsa

Micić fantastičan u pobedi Efesa (FOTO: Anadolu Efes SK)

Fenomenalni Vasa Micić je ponovo vodio svoj Efes do pobede u Evroligi. Ovoga puta, pala je Valensija 78:83, a naš plej je imao dabl-dabl.

Tri utakmice odigrane su u petak uveče u Evroligi, i na sve tri velike uloge imali su Srbi.

Vasilije Micić je bio najbolji u pobedi Efesa u Valensiji. Plejmejker je zabeležio 15 poena i čak 12 asistencija za 30 minuta na parketu!

U prvom poluvremenu je uglavnom razigravao saigrače, a kada je trebalo bio je tu i da poentira. Ukupan indeks koristnosti bio mu je 26.

U domaćem timu Vanja Marinković je odigrao 16 minuta i postigao dva poena. Bojan Dubljević je bio fantastičan u reketu pored Brajanta Danstona (22 poena), ali ni to nije pomoglo Valensiji da dođe do prve pobede.

Barselona je pred gostovanje Crvenoj zvezdi pokazala svu svoju moć. Tim Svetislava Pešića je u Blaugrani razbila Albu 103:84.

Iako je nemačka ekipa odlično počela i imala +11 (19:30), favorit se brzo trgnuo. Već do poluvremena je došlo do preokreta, da bi se u trećoj deonici utakmica potpuno prelomila.

Međutim, Barselona tu nije stala, već je i u poslednjoj deonici postigla 31 poen – i tako prebacila „stotku“.

Katalonci su ostali neporaženi posle tri kola. U narednom gostuju Crvenoj zvezdi. Najefikasniji na utakmici bio je Kori Higins sa 22 poena, Mirotić je dodao 18, a Ante Tomić 15. U ekipi Aita Renesesa, Rokas Gedraitis je postigao 17 poena, ali 15 u prvom poluvremenu.

Najveće iznenađenje dana, pa čak i kola Evrolige, priredio je Zenit. Tim koji je dobio specijalnu pozivnicu za ovu sezonu je do prve pobede stigao u Pireju. Ekipa iz Sankt Petersburga je ispisala istoriju, jer ovo nije samo prvi trijumf ove sezone, već u istoriji Evrolige.

Rusi su posle produžetka savladali Olimpijakos 68:77, koji nakon mnogo godina ne deluje kao ekipa za najveće domete.

Nikola Milutinov je bio sjajan u porazu Pirejaca, ali njegov dabl-dabl sa 16 poena i isto toliko skokova nije bio dovoljan. Isto poena postigao je i Kevin Panter, ali uz očajan procenat šuta (5/21 iz igre).

U ekipi Đoana Plaze, najbolji je bio sjajni Mateuš Ponitka sa 18 poena.

KAO DA NIJE ODLAZIO Srbin Đenka omiljeni stranac u Zvezdi!

OBAVEZNO POGLEDAJTE NBA 2019/2020 | Otac Luke Dončića: Kako je oduševio Amere, Dražen i Đorđević,Novicki i 11 Maradona