PRIPREME I DRUGA POBEDA: FMP bolji od favorizovane Karšijake

Organizatori igre "pantera": Radanov, Pot i Đoković (KK FMP)

FMP je u drugoj pripremnoj utakmici zasluženo savladao favorizovanu ekipu Karšijake sa 84:78 na svom terenu u Železniku.

Gosti su bolje otvorili utakmicu i vodili skoro celo prvo poluvreme. Ipak, „panteri“ su pojačali odbranu i dodali gas za preokret i 48:45 pred odmor.

Izabranici Vladimira Jovanovića su u nastavku pametnom igrom podizali razliku. FMP je u jednom trenutku imao čak i velikih plus 19.

Trener Jovanović probao je nekoliko varijanti i iskoristio priliku da na parket pošalje sve igrače.

To je iskusna Karšijaka uspela da iskoristi i smanji zaostatak do kraja utakmice, ne i da spreči poraz.

U trijumfu FMP-a najviše su se istakli Stefan Đorđević i Marko Tejić sa po 13 poena. Dvocifreni su još bili i Okben Ulubaj sa 11 i Ilija Đoković sa 10.

DA LI I VI VERUJETE DA KOŠARKAŠI SRBIJE
OSVAJAJU SVETSKO ZLATO?

Posle druge pobede u isto toliko mečeva u pripremnom delu, u stručnom štabu FMP-a zadovoljni su borbenošću i pristupom svih igrača. U Železniku veruju da će uz dobro zdravlje ova mlada ekipa biti tvrd orah za sve protivnike.

FMP narednu proveru ima u nedelju (16.30) protiv Brosea u Železniku. Posle toga igra sa Oradeom 5. septembra i Mornarom četiri dana kasnije.

Zatim sledi turnir u Patri i duel sa Promiteasom 14. septembra, a dan kasnije sa Panatinaikosom ili Uniksom.

Za poslednje dve provere pred put u Zagreb na ABA Superkup, imena rivala biće određena naknadno.

Prvu zvaniču utakmicu u novoj sezoni FMP će odigrati u dvorani „Dražen Petrović“ na ABA Superkupu 27. septembra.

AKO SE PO JUTRU DAN POZNAJE… Srbija sa 105 poena započela SP

POGLEDAJTE: SPORT FOKUS MUNDOBASKET SPECIJAL „Orlovi“ i SAD u finalu, zaboravljena Španija