POVRATAK NAKON -18 Partizan nastavlja da pobeđuje, pao je i AEK

Jaramaz poziva na oprez (FOTO: KK Partizan)

Košarkaši Partizana savladali su AEK 86:80 u dvorani „Aleksandar Nikolić“ u prijateljskoj utakmici pred početak sezone.

Crno-beli su pred 3000 gledalaca uspeli da nadoknade veliki minus i ostanu neporaženi u pripremnom periodu.

ŽELJKO VIDEO EVROPSKI PARTIZAN: Crno-beli savladali moćni Fener!

Utakmica je počela vrlo efikasno, prvi kvartal završen je nerešenim rezultatom 27:27.

U drugoj četvrtini usledili su problemi za tim Andree Trinkijerija. AEK je nastavio sa sjajnom igrom u napadu, dok Partizan nije uspeo da isprati ritam. Prednos grčke ekipe na poluvremenu bila je 52:38.

Najefikasniji u redovima beogradske ekipe posle 20 minuta bio je Rade Zagorac. Postigao je osam poena. Sa druge strane, isto toliko je imao Stefan Janković.

Janković je dobio ovacije prilikom ulaska na parket, a bio je motivisan protiv bivšeg kluba. Na kraju je imao 12 poena. Najraspoloženiji je bio fenomenalni strelac Kit Lengford – postigao je čak 26 poena.

U redovima Partizana prednjačio je Ognjen Jaramaz sa 15, dok eje Rašon Tomas imao jedan manje.

Drugo poluvreme bilo je mnogo bolje defanzivnmo za domaće, pa je usledio preokret i pobeda.

OBAVEZNO POGLEDAJTE Vladan Tegeltija: O PRAVOJ istini u Kini! Bogdan Bogdanović je ‘KILLER’