ZVEZDA SJAJNA U GRČKOJ Pobeda nad Olimpijakosom, blistao Braun

Crvena zvezda slavila u Pireju: Džejms Gist zaustavlja Printezisa (FOTO: Crvena zvezda)

KK Crvena zvezda slavila je na gostovanju Olimpijakosu 82:77 u pripremnoj utakmici pred početak nove sezone.

U najjačoj proveri do sada Crvena zvezda je odigrala odlično protiv grčkog tima, i kontrolisala igru i rezultat od početka utakmice.

Na poluvremenu je ekipa Milana Tomića vodila 41:36, dok je u poslednjih 10 minuta ušla sa +6 – 62:56.

Prednost je sve vreme bila sigurna, pa je u poslednji minut Zvezda ušla sa osam poena viška. Krajnji rezultat bio je 82:77.

MILOJEVIĆ PRED BAJERN: Nikoga se ne plašimo, to smo već dokazali

Najefikasniji u taboru šampiona ABA i Srbije bio je Derik Braun sa 14 poena. Perperoglu je imao jedan manje. Dvocifreni su još bili Bili Beron (12) i Džejms Gist (10).

Utakmica je bila zatvorenog tipa, a sledeći protivnik Crvene zvezde na mini turneji u Grčkoj je ekipa Peristerija. Ta utakmica na programu je u četvrtak, dok će revanš sa Olimpijakosom biti odigran dan kasnije.

OBAVEZNO POGLEDAJTE Zoran Šećerov: Košarkaši Srbije su obrukali naciju, ne samo sebe!