LJUDI, ŠTA JE OVO BILO?! Srbija – SAD 32:7 posle prve četvrtine!

Šuterska klinika Bogdana Bogdanovića u prvoj četvrtini protiv SAD (FOTO: FIBA)

Košarkaši Srbije igraju protiv reprezentacije SAD u borbi za plasman od 5. do 8. mesta na Mundobasketu u Kini.

I ne da igraju, nego su razbijali Amerikance! Rezultat posle prve četvrtine bio je 32:7!

Da, dobro ste pročitali, košarkaši Srbije vodili su sa 25 razlike prilikom prvog obaveznog odmora.

Dominacija! Protiv još uvek aktuelnih prvaka sveta koji neće braniti tron! Kao da su neki drugi „orlovi“ izašli na parket za razliku od mečeva s Španijom i Argentinom!

Možda nije realno što su košarkaši Srbije šutirali trojke 6/6 od početka meča protiv Amerikanaca, ali jesu!

BUDI KAO ŠTIMAC: ‘Ajmo, Srbi! Podrži ekipu i kada je najteže

Četiri trojke vezao je izuzetno motivisani Bogdan Bogdanović i priredio takozvanu šutersku kliniku. U rafalnoj paljbi sa dva dalekomenta pogotka pridružio mu se Vasa Micić.

Bila je serija 11-0 na startu, pa smo otišli na 17:5 na isteku petog minuta penalima Lučića! Koliko je bilo čudno da igramo sa SAD od 5. do 8. mesta, isto toliko je bilo čudno plus 21 i 26:5 u prvoj četvrtini.

I jesu promašivali rivali, mada su i „plavi“ zategli odbranu kojom su sveli Amere na pomenutih pet poena za osam minuta!

Prvi put je Greg Popović igrao sa dva centra, prilagođavao se igri Srbije, što nije radio protiv Francuza. Čak su menjali i odbranu u zonu 2-3 koja se u NBA ne praktikuje.

Četvrtina za pamćenje! Šteta samo što nije u polufinalu ili finalu Mundobasketa!

Bodiroga i lekcija o peškiru: Ipak igramo sa Amerima, kome je više stalo?!