SRBIJA 2/2 Bogdanović deklasirao Litvaniju, bitna i trojka Simonovića

0
Bogdan Bogdanović je razmontirao Litvaniju sa 27 poena (FOTO: Starsport)

Košarkaši Srbije trijumfovali su i drugi put protiv Litvanije sa 95:91 u prijateljskoj utakmici odigranoj u Kaunasu.

„Orlovi“ su se bolje snašli u neizvesnoj završnici. Najpre je Marko Simonović pogodio trojku, da bi potom Bogdanović vezao četiri poena i za Litvaniju više nije bilo spasa.

Za razliku od meča u Beogradu ova utakmica u Kaunasu je počela mnogo efikasnije sa obe strane. I jedni i drugi su dosta bolje šutirali.

Đorđević je utakmicu počeo sa petorkom: Micić, Bogdanović, Milosavljević, Birčević, Marjanović.

Upravo je naš centar imao dosta problema da na početku meča sačuva centra Litvanija Jonasa Valančiunasa. Kod nas je Bogdanović bio raspoložen pošto je pogodio dve trojke.

Imal li su u jednom momentu domaći i prednost od šest razlike, ali su se u finišu prve četvrtine „orlovi“ vratili i sa zaostatkom od dva poena okončali prvi period – 22:20.

Nastavili su izabranici Aleksandra Đorđevića dobro da šutiraju van linije 6,75 i u drugom periodu. Pogodili su Jović i Bjelica.

Zategla je Srbija i odbarnu, pa je rival postigao samo četiri poena za tri i po minuta, od toga je Kuzminskas dva puta bio precizan sa linije slobodnih bacanja.

To najbolje pokazuje ukradena lopta Micića kada je proigrao Simonovića, koji je lako poentirao u kontri. Nakon poena košarkaša Cedevite Olimpije trener domaće selekcije Adomaitis je morao da reaguje tajm-autom.

Marko Simonović je trojkom pred kraj meča presudio Litvancima (FOTO: Starsport)

Brzo su naši košarkaši zbog agresivne odbrane ispunili bonus, pa su Litvanci uglavnom pogađali sa linije penala.

Novu prednost domaćinu doneo je Valančiunas pošto je pogodio oba slobodna bacanja – 30:28.

Nervozni su bili igrači Litvanije, pre svih Ulanovas, koji je najpre faulirao Gudurića (pogodio oba bacanja), a potom i u napadu Micića. Na tri i po minuta do odlaska na odmor prve poene je postigao Nikola Jokić za vođstvo Srbije – 30:32.

UVEK NA DOBITKU Da li verujete da košarkaši Srbije osvajaju zlato?

Sjajan finiš Srbije u prvom poluvremenu. U odbrani smo zatvorili reket Litvaniji, dok je na drugoj strani Bogdanović pogodio dve vezane trojke.

Na odmor se otišlo sa osam poena prednost za „orlove“ – 37:45  i to trojkom Micića u poslednjoj sekundi od tablu. Naši košarkaši su u drugom periodu primili samo 15 poena.

Domaćin je odigrao fantastičan treći period. Izabranici Aleksandra Đorđevića bili su veoma loši u odbrani i primili su čak 34 poena, a dali 10 manje.

Još jednu dobru utakmicu za reprezentaciju je odigrao Nikola Jokić (FOTO: Pedja Milosavljevic / STARSPORT)

Ipak, nijednog momenta Srbija nije pomišljala na predaju, pa je u poslednjoj četvrtini uspela da preokrene i pobedi.

Nezaustavljiv je bio Bogdanović koji je meč završio sa 27 poena, pratio ga je Nikola Jokić sa 14. Na drugoj strani najbolji je bio Valančiunas sa 18, a jedan manje postigao je Grigonis.

Reprezentaciju Srbije pre Mundobasketa očekuje turnir u Grčkoj na Akropolis kupu.

OBAVEZNO POGEDAJTE Svetislav Pešić: Meridan i ja zajedno pomažemo, pozivamo sve koji mogu da se uključe