KOBNA 2 POENA ZA ČETVRTINU Juniori Srbije bez četvrtfinala na EP

"Orlići" nisu uspeli da se domognu četvrtfinala, igraće za plasman od 9. do 16. nesta na EP (FOTO: KSS)

Juniorska reprezentacija Srbije (igrači do 18 godina) nije uspela da se plasira u četvrtfinale na Evropskom prvenstvu koje se održava u Volosu.

Izabranici selektora Slobodana Klipe poraženi su u osmini finala U18 Evropskog prvenstva od Litvanije – 54:56 (16:20, 11:16, 2:12, 25:8).

Ponovo su srpski juniori odigrali utakmicu sa dosta oscilacija, a presudna je bila treće četvrtina u kojoj su postigli samo dva poena!

U prvih sedam minuta drugog poluvremena nisu uspeli da poentiraju. Nisu ni Litvanci bili preterano efikasni, ali su za to vreme ubacili sedam poena – 27:43.

KO ĆE IGRATI ZA SAD U KINI, KO SLEDEĆI OTKAZUJE IGRANJE NA MUNDOBASKETU?

U kobnoj trećoj četvrtini jedine poene za „orliće“ postigao je Langović. Tako su na ulasku u odlučujuću deonicu juniori Srbije imali čak minus 19.

I pored toga usledila je neverovatna završnica, u kojoj su naše košarkaške nade bile na korak do velikog preokreta.

Pokuševski je sa dve trojke inicirao seriju 14-0 (43:48), ali trominutni period bez poena nismo uspeli da nadoknadimo. Opet je neverovatni Pokuševski, u razmaku od 10 sekudni, ubacio dve nove trojke za 54:56, ali je poslednji minut protekao bez pogodaka.

MERIDIAN SELEKTOR – SKRATI SPISAK Izaberi idealnih 12 i osvoji vredne nagrade!

Imali su juniori Srbije šansu i za produžetak, i za pobedu, ne i dovoljno sreće i koncentracije, pa su ostali bez četvrtfinala.

Reprezentacije Srbije u nastavku U18 EP igraće za plasman od 9. do 16. mesta. Naredni protivnik biće joj poraženi iz duela Grčka-Finska.

POKUŠEVSKI MVP Srpski košarkaš najbolji u prvoj fazi Eurobasketa!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Svi finalisti Svetskih prvenstava u košarci