KRAJ ZA FILIPA NA VIMLBDONU: Krajinović izgubio od 130. na svetu

0
Krajinović nije imao snage za preokret (FOTO: Shaun Botterill/Getty Images)

Naš Filip Krajinović nije uspeo da se plasira u drugo kolo Vimbldona, pošto ga je savladao Dominik Kepfer iz Nemačke, sa 3:1 u setovima.

Posle nešto više od dva i po sata igre, bilo je 6:4, 4:6, 7:6 (9) i 6:1 za 130. tenisera sveta.

Iako je gubio 5:2 u trećem setu, vratio se, dobio ga, a kasnije i meč.

Nemac je napravio brejk u četvrtom gemu i uspešno sačuvao tu prednost za vođstvo u setovima.

Krajinović je svojim servisom otvorio drugi set, te u narednom gemu propustio priliku za brejk.

Do devetog gema obojica su dobro servirala, a onda je viđena velika borba.

Petu brejk loptu i set loptu, iskoristio je srpski teniser i poravnao u setovima na 1:1.

U narednom setu, Filip je prvi oduzeo servis rivalu i poveo 4:2, pa 5:2, ali kada je servirao za set na 5:3 – Kepfer je uzvratio.

Set je rešen u taj-brejku, u kome je viđeno obilje mini brejkova, a na kraju je bolji bio Kepfer.

Kada je u četvrtom gemu četvrtog seta nemački teniser napravio brejk s nulom, to kao da je srušilo igru Krajinovića.

Još jednim oduzetim servisom Dominik je poveo 5:1, pa na svoj okončao meč, iskoristivši prvu priliku za to.

U drugoj rundi, protivnik Kepfera biće pobednik susreta Ebden – Švarcman.

Tako se ispostavilo tačnim ono što smo najavili u našem Vimbdlon specijalu – da bi Nemac mogao da bude „mina“ za Krajinovića.

Novak Đoković je u ponedeljak savladao Filipa Kolšrajbera iz Nemačke, a Janko Tipsarević je bio bolji od Japanca Jošihita Nišioke.

Nažalost, poput Filipa, Dušan Lajović završio je takmičenje u Londonu porazom od Huberta Huščaka iz Poljske.