KVALIFIKACIJE EURO 2020: Nemci 8:0, preokret Italije protiv BiH!

0
Rojs (11) i drugovi nemilosrdni prema Estoncima (FOTO: Adam Pretty/Bongarts/Getty Images)

Okončan je još jedan krug kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine, a ovog popodneva i večeri odigrano je 13 utakmica.

GRUPA H: Francuzi nemilosrdni, poraz Turske

Svetski šampion Francuska posle poraza od Turske iskalila je bes na Andori i slavila sa 4:0 na gostovanju.

Turci su, nakon pomenute pobede nad „trikolorima“, poraženi na gostovanju Islandu na dalekom severu, sa 2:1.

Albanija je u istoj grupi pobedila Moldaviju sa 2:0.

GRUPA C: Osmica „pancera“, Irci ne daju prvo mesto

Nemačka je postigla pet golova u prvom poluvremenu i najavila potop Estonije, a na kraju je bilo čak 8:0 za „pancere“.

Lideri grupe Severni Irci savladali su Belorusiju na gostovanju sa 1:0.

GRUPA J: „Azuri“ konačno primili gol, nova pobeda Finske

Italija je primila prvi gol u kvalifikacijama, u Torinu od Bosne. Na kraju je ipak bilo 2:1 za domaće, nakon 0:1 na poluvremenu.

Finska je ostvarila još jednu pobedu nakon one nad BiH, ovaj put protiv Lihtenštajna (2:0).

Još jednom su Grci razočarali svoje navijače, porazom 3:2 od Jermenije na domaćem terenu.

GRUPA E: Petarda Slovaka, minimalac Mađara

U E grupi odigrana su dva susreta, a u prvom je Slovačka na gostovanju Azerbejdžanu slavila sa 5:1.

Utakmica između Mađarske i Velsa završena je u korist domaćina, 1:0.

GRUPA I: Sigurni Belgijanci i Rusi, Kazahstan ih prati

Grupa I donela nam je trijumfe vodećih timova, Belgije nad Škotskom 3:0 i Rusije protiv Kipra od 1:0.

Kazahstan je savladao San Marino s ubedljivih 4:0.

REZULTATI:

Andora – Francuska 0:4
Mbape 11, Ben Jeder 30, Tovin 45+1, Zuma 60.

Island – Turska 2:1
Sigurdson 21, 32. – Tokoz 40.

Albanija – Moldavija 2:0
Čikaleši 66, Ramadani 90+3

Nemačka – Estonija 8:0
Rojs 10, 37, Gorecka 20, Gundogan 26. (jedanaesterac), Gnabri 62, Verner 79, Sane 88.

Belorusija – Severna Irska 0:1