KVALIFIKACIJE ZA EURO 2020: Laka pobeda Srbije, Jović ubio pauka!

Napadački trio "orlova" Jović, Tadić i Mitrović (FOTO: Starsport)

Srbija je u trećoj utakmici kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. savladala Litvaniju sa 4:1, uz pregršt propuštenih prilika.

Susret s Litvancima doneo je promenu u taktici i sastavu „orlova“.

Već nakon nešto više od pola sata igre na stadionu „Rajko Mitić“, Srbija je rešila pitanje pobednika.

U rasponu od 20. do 35. minuta s dva gola Aleksandra Mitrovića i jednim Luke Jovića „orlovi“ su poveli sa 3:0.

Prvi gol usledio je posle serije ozbiljnih napada i dosta propuštenih šansi naše reprezentacije.

Nakon greške litvanske odbrane Mitrović je odlično reagovao.

Dušan Tadić asistirao je napadaču Fulama za drugi pogodak.

Bio je to završetak sjajne akcije u kojoj je Tadić „poslužio“ Mitrovića, kom nije bilo teško da matira golmana.

Samo što su krenuli s centra, Litvanci su morali ponovo da se vrate tamo.

Jović je fantastičnim udarcem s ivice kaznenog prostora pogodio rašlje, a čuvar mreže gostiju paradom ulepšao gol.

Nekoliko minuta pre toga novi fudbaler Real Madrida pogodio je prečku iz izgledne pozicije.

U nastavku naši fudbaleri nastavili su gde su stali, ređali su se napadi i šanse, ali promene rezultata nije bilo.

Litvanci su zaigrali nešto jače nego u prvom poluvremenu, pa su na 20 minuta pre kraja izborili jedanaesterac.

Mitrović je igrao rukom u kaznenom prostoru, a siguran s „kreča“ bio je Arvidas Novikovas.

Malo su se osokolili gosti nakon gola, pa su više pritiskali našu odbranu, koja je ipak odolevala.

U završnih petnaestak minuta viđeno je još nekoliko prilika za „orlove“, a Jović je opet pogodio prečku.

Jović je mogao da postigne barem tri gola, ali to mu nije pokvarilo raspoloženje (FOTO: Starsport)

Adem Ljajić je u drugom minutu sudijske nadoknade posle odličnog dodavanja Aleksandra Kataija zaokružio sasvim solidnu predstavu „orlova“.

Primio je loptu gotovo u srcu kaznenog prostora i rutinski zatresao mrežu.

Na kraju, na praznom stadionu u Beogradu, četvrti bod posle tri utakmice u kvalifikacijama.

Ukrajina, koja nas je ubedljivo savladala u petak, bila je bolja od Luksemburga sa 1:0 u drugoj utakmici naše B grupe.

SRBIJA – LITVANIJA 4:1 (3:0)

Stadion: „Rajko Mitić“, Beograd
Gledalaca: bez publike
Sudija: Adrijen Žakote (Švajcarska)

Strelci: Mitrović u 20. i 34, Jović u 35. i Ljajić u 90+2 za Srbiju, a Novikovas u 71. minutu za Litvaniju (jedanasterac)

SRBIJA: Dmitrović, Rukavina, Milenković, Spajić, Kolarov, Tadić (od 81. Ljajić), Lukić, Maksimović, Kostić (od 71. Živković), Jović (od 87. Katai), Mitrović

Selektor: Mladen Krstajić

LITVANIJA: Bartkus, Klimavičijus, Jankauskas (od 46. Čvedukas), Palionis, Baravikas, Šimkus, Slivka, Adrijuškevičijus, Černič (od 69. Petravičijus), Laukžemis (od 77. Valksis), Novikovas

Selektor: Valdas Urbonas