JOVELJIĆEV EVRO-PRVENAC: Za samo 7 minuta doneo pobedu Ajntrahtu!

Dejan Joveljić blista u dresu Ajntrahta, bio je dvostruki strelac u prijateljskoj utakmici u pobedi od 7:0 (FOTO: Joosep Martinson/Getty Images)

Mladi srpski napadač Dejan Joveljić izgleda da je ozbiljno rešio da u Ajnntrahtu nastavi tamo gde je stao njegov zemljak Luka Jović.

Fudbaleri iz Frankfurta slavili su u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope protiv estonske Flore, s 2:1.

Estonci su u prošloj rundi kvalifikacija eliminisali niški Radnički.

Gol odluke delo je upravo Joveljića, koji je samo sedam minuta pre nego što je zatresao mrežu ušao u igru umesto Gonzala Pasjensije.

Joveljić u zagrljaju navijača nakon pobedonosnog gola (FOTO: Joosep Martinson/Getty Images)

Lukas Toro doveo je Nemce u vođstvo u 24. minutu, da bi poravnao Mikhel Ainsau deset minuta kasnije.

U 71. minutu na scenu stupa nekadašnji Zvezdin „revolveraš“, koji je nešto ranije ušao na teren.

Odličan centaršut Da Koste još bolje je ispratio Joveljić i iz trka zakucao loptu u mrežu.

Nema sumnje da će ovo biti veliki podsticaj za mladog napadača da još vrednije radi, a „poruka“ za trenera Ajntrahta da mu daje više minuta.

Odličan dan u Evropi imali su i srpski klubovi – Čukarički je u Norveškoj remizirao s Moldeom, dok je Partizan savladao Konahs.

MERIDIAN SELEKTOR – SKRATI SPISAK Izaberi idealnih 12 i osvoji vredne nagrade!

Svetislav Pešić: Recept za Amerikance? Mirotić je želeo u Barselonu!