Lajović ‚‚rolerkosterom“ do četvrtfinala Dohe, Đere namučio Andersona

0
Dušan Lajović Dejvis kup
Dušan Lajović ispao je u konkurenciji dublova na Rolan Garosu (Photo by Jaimi Chisholm/Getty Images)

Dušan Lajović je u četvrtfinalu ATP turnira u Dohi! Katar Open uveliko traje, a srpski teniser je do važnog trijumfa stigao posle mnogo preokreta i uzbuđenja, savladavši Rikardasa Berankisa 7:6, 0:6, 7:5. Laslo Đere na turniru u Puneu nije bio uspešan.

Lajović je u meču dugom dva sata i 11 minuta imao mnogo padova u igri, ali je uprkos svemu uspeo da obezbedi susret protiv Marka Čekinata. U prvom setu se igralo maksimalnih 13 gemova i to nakon što je Litvanac stigao do brejka već u prvom gemu meča.

Ipak, srpski teniser se brzo konsolidovao, uzvratio istom merom i potom čuvao servis do taj-brejka. U odlučujućem gemu je slavio 7:4, da bi se njegova igra u drugom setu u potpunosti raspala.

KLADI SE NA TURNIR U DOHI

Berankis još jednom odmah stiže do brejka, ali odgovora sa druge strane nije bilo. Litvanac drugi set osvaja za samo 23 minuta i to sa maksimalnih 6:0. Koliko je Lajović bio loš pokazuje da je osvojio samo 10 poena u čitavom setu.

U trećem setu je ponovo Lajović zaigrao kako ume, stigao čak i do brejka i vođstva od 4:2. Ipak, nije moglo sve da se završi jednostavno, pa Berankis uzvraća sa tri uzastopna gema. Lajović ipak čuva svoj servis pri rezultatu 4:5, ponovo pravi brejk, da bi u 12. gemu trećeg seta konačno stigao do pobede.

Njega protiv Čekinata očekuje borba za polufinale turnira iz serije 250.

Đere se dobro pokazao

Laslo Đere
(Photo by Dennis Grombkowski/Getty Images)

Za to vreme, na turniru u indijskom Puneu, Laslo Đere nije uspeo da ostvari novu pobedu. Ipak, to i nije preveliko iznenađenje, jer je njegov protivnik bio šesti teniser sveta Kevin Anderson. Južnoafrikanac je morao da se pomuči protiv srpskog igrača, pa je slavio u dva taj-brejka – 7:6, 7:6.

Đere je samo jednom u toku meča uspeo da stigne do brejka, i to u prvom setu kada je jurio stečenu prednost Andersona. Njemu će ovakav poraz definitivno biti pokazatelj da može da se nosi sa kvalitetnim teniserima iz vrha ATP liste.

Kecmanoviću Raonić neprelazan

I za kraj idemo u Brizbejn. Tamo je igrao Miomir Kecmanović. Mladi srpski teniser je kroz kvalifikacije obezbedio plasman u glavni žreb turnira, potom je i slavio u prvom kolu, da bi ga u drugom zaustavio Miloš Raonić.

KO ĆE BITI ŠAMPION BRIZBEJNA?

Kanađanin iz Podgorice je slavio za sat i 22 minuta rezultatom 6:3, 7:6, ali će uprkos tome ostvariti skok na ATP listi. On je ovim rezultatom osvojio 25 bodova i trebalo bi da narednog ponedeljka bude 126. teniser sveta (napredak pet mesta), što će biti njegov najbolji renking u karijeri.